Obama administratsioon kaalub Süüria mässuliste otsest toetamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 14:44Syrian rebels flash 'victory signs' in Aleppo

ERR vahendab, et USA ja Euroopa ametiisikute sõnul on president Barack Obama administratsioon lähedal otsuse langetamisele, kas osutada otsest abi ülestõusnute vägedele Süürias. Süüria valitsuskoalitsioon on aga välisabi suhtes skeptiline, kirjutab Huffington Post.

 
USA ja Venemaa välisministrite John Kerry ja Sergei Lavrovi eilsel kohtumisel Berliinis oli kõige tähtsam teema verevalamine Süürias. See oli Washingtoni viimane katse leida Moskvaga Süüria probleemi asjus ühist keelt, ning on märke, et Moskva võib oma suhtumist muuta, kirjutas The Washington Times.

Agentuuri Associated Press andmeil võidakse homme otsustada, kas USA hakkab otseselt abistama Vaba Süüria Armee struktuure, mis üritavad kukutada president Bashar al-Assadi.

USA välisministeeriumi pressiesindaja Victoria Nuland rääkis, et kohtumine kestis tund ja 45 minutit, oli “tõeliselt tõsine ja töörohke” ning keskendus sellele, kuidas “koos töötada” niinimetatud Genfi kokkuleppe rakendamiseks Süürias. See kokkulepe, mida juulis toetasid mitmed rahvusvahelised osapooled, püüab tuua al-Assadi valitsuse ametnikud ja ülestõusnud läbirääkimistelaua taha.

Mil määral kahe välisministri seisukohad Süüria suhtes lähenesid, ei selgu ilmselt enne Süüria vägivalda käsitlevat olulist rahvusvahelist kriisikohtumist homme Roomas.

 
Huffington Post kirjutab, et Süüria valitsuskoalitsioon on Läänest tuleva välisabi suhtes skeptiline. Nad ähvardasid ka Rooma kohtumist boikoteerida, kuni telefonikõnede laviin Kerry ja tema esindajate ning Süüria opositsioonijuhtide vahel asja parandas. Valitsuskoalistsioon osaleb lootuses, et seal pakutakse välja juba konkreetsemaid lahendusi, seal hulgas sõjalist abi.

 
Allikad: ERR, Huffington Post 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt