Eesti kaitseväelased lähevad Malisse väljaõpet planeerima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2013 kell 9:32Urmas_Reinsalu(1)

Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul saadetakse Euroopa Liidu treeningmissioonile Malisse Eestist kuueks kuuks kaks kaitseväelast, kes hakkavad kohalike relvajõudude väljaõpet planeerima, kirjutab Delfi. Nädal tagasi teatas sõdurite missioonile saatmisest ka näiteks Suurbritannia.

 

Kaitseväe peastaabi analüüsi- ja planeerimisosakonna ülem kolonelleitnant Mart Vendla täpsustas, et kahest kaitseväelasest üks on staabiohvitser ja teine staabiallohvitser, kelle ettevalmistus algas juba oktoobris kultuurilise pildiga tutvumise, relvadrillide jms näol. Ohvitseride nimesid Vendla välja ütlema ei soostunud.

Reinsalu kinnitusel on Euroopa Liidu missiooni eesmärk treenida kokku nelja kohaliku relvajõu taktikalist gruppi (kokku umbes 2600 inimest), et riigis oleks edaspidi kontroll ja toimiv riiklus ilma välise abita, ehk et Mali tuleks iseendaga toime. “Mõistlik on panustada varajases faasis,” usub Reinsalu.

 

Minister rääkis, et missioonil osaleb enamik ELi riike kokku 500 inimesega, kelle seas 170 instruktorit ja nõustajat, 70 planeerijat ja 250 baasikaitsjat. Missiooni käivitamise otsus tuleb ministri kinnitusel lähipäevil. Missiooni osalised lähetatakse piirkonda veebruaris, märtsis ja aprillis.

 

Allikas: Delfi
Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt