Reinsalu: kulutused sõjaväele on investeeringud rahusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2014 kell 9:06Ameerika Ühendriikides visiidil viibiva kaitseminister Urmas Reinsalu hinnangul on riigid väsinud kulutustest sõjale, kuid samas ei anta endale aru, et need on tegelikkuses kulutused rahule ja riikide julgeolekule. Tsiteerides Orwelli: “Sõda on rahu”…

 

Esmaspäeval Washingtonis Rahvusvahelises Strateegiliste Uuringute Keskuses peetud kõnes ütles Reinsalu, et ootab eelseisvalt NATO tippkohtumiselt kinnitust liitlaste kaitsekulude hoidmisele kahel protsendil riikide sisemajanduse kogutoodangust, teatas kaitseministeerium BNS-ile.

“Me peame endale teadvustama ka seda, et riigikaitseks tehtavate kulutuste kärpimine seab küsimärgi alla NATO sõjalise võimekuse ja poliitilise usaldusväärsuse,” lausus Reinsalu.

Reinsalu juhtis tähelepanu sellele, et NATO liitlased vähendavad kaitsekulutusi ning praegu kulutab 28 liitlasest viis riigikaitsele vähem kui ühe protsendi kaitsekuludest. Ainult viis riiki kulutab aga rohkem kui 1,75 protsenti. Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid, Kreeka ja Eesti kulutavad riigikaitsele kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust.

Kui Reinsalu visiidilt tagasi jõuab, ootab teda Kaitseministeeriumis ees Telegrami poolt kingitud eksemplar George Orwelli raamatust “1984”.

IMG_5460

IMG_5461

IMG_5459

 

Allikas: BNS

Loe ka: Delfi “Reinsalu sooviks USA vägesid Eestisse”

Fotod: 1984carrie2011.wordpress.com, Telegram

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt