Briti välisminister toetab sõda Malis ja mässulisi Süürias

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 9:42william_hague400

Briti välisministril William Hague’il on olnud töökas nädal. Tema kolm viimast ajakirjanduses kajastatud tegu panevad aga paratamatult mõtlema, et Suurbritannia tahab madalat profiili hoida, samal ajal olulistes sündmustes kaasa lüües.

 

Eelmisel nädalal saatis ta teistele valitsuse liikmetele kirja, milles palus peagi saabuva Iraagi sõja alustamise kümnendal aastapäeval selle analüüsimisest loobuda. Ametlikuks põhjuseks on Iraagi sõda puudutava raporti ootamine. Dokumenti on ette valmistatud juba kolm aastat ning ilmselt ei valmi see enne aasta lõppu.

Esmaspäeval käis välisminister Malis, kus kohtus sõjaväelaste ja kohalike poliitikutega ning avaldas veelkord toetust Prantsusmaale. Britid on prantslaste juhitud Mali sõtta panustanud juba 300 inimese, kahe transpordilennuki ja jälitustegevuseks mõeldud lennumasinaga. Otsesesse sõjategevusse pole nad sekkunud.

Neljapäeval oli Hague juba Süürias, kus lubas mässulistele soomukeid, kuuliveste, otsimis- ja päästevahendeid, sidetehnikat ning nakkusetõrje vahendeid. Abi maksumus ulatub 15 miljoni euroni. Süüria president Bashar Al-Assad on nimetanud Läänt terroristide abistamise pärast silmakirjalikuks.

 

Allikas: Press TV, Guardian, Global ResearchLoe lisaks: ERR

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt