Eesti Piraadipartei võeti rahvusvahelise organisatsiooni liikmeks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. aprill 2013 kell 9:59



 

Nädalavahetusel Tatarstani pealinnas Kaasanis toimunud rahvusvahelise piraadiparteide liidu üldkoosolekul rahuldati Eesti Piraadipartei liikmetaotlus.

 

Samuti tehti põhikirja vajalikud muudatused organisatsioonisisese e-demokraatia rakendamiseks ja võeti vastu deklaratsioon, mille kohaselt pole piraadiliikumine seotud mereröövlitega, teatas Eesti Piraadipartei juhatuse liige Märt Põder BNS-ile.

“Esitasime liikmetaotluse teglikult juba aasta eest, aga kuna organisatsiooni põhikiri ei näinud ette võimalust taotluse rahuldamiseks väljaspool üldkoosolekut, siis võeti meid liikmeks alles nüüd,” selgitas Põder.

“Piraadiparteide liidu eesmärk on korraldada koostööd piraadiparteide vahel üle ilma ja toetada algstaadiumis olevate piraadiparteide arengut. Kuna me oleme selles liidus näiteks Saksamaa Piraadipartei kõrval väga väike tegija, siis on meile sellest koostööst kindlasti palju kasu.”

Koosolekul võeti vastu hulk parandusi organisatsiooni põhikirja, muuhulgas reglementeeriti e-demokraatia kasutamine, mis võimaldab pidada üldkoosolekut Interneti vahendusel ja seati eesmärgiks korraldada aastas vähemalt kaks sellist üldkoosolekut.

Venemaa Piraadipartei võõrustamisel toimunud koosoleku lõpus tuldi välja ka kahe poliitilise deklaratsiooniga, millest üks rõhutab, et piraadiliikumise põhimõtetel puudub seos kuritegevusega merel.

 

Allikad: BNS, Piraadipartei

Foto: Piraadipartei

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt