Piraadipartei toetab Edward Snowdenile poliitilise varjupaiga pakkumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2013 kell 9:08 

Eelmisel nädalal allkirjastasid Eesti piraadid ühiselt Euroopa piraadiparteidega deklaratsiooni, milles nõutakse kaitset ja poliitilist varjupaika vilepuhujatele ning Euroopa Parlamendi uurimiskomisjoni loomist lausjälgimisega seotud rikkumiste uurimiseks. Sellest lähtuvalt mõistame hukka suhtumise, mille raames massilise inimõiguste rikkumise paljastanud Edward Snowdenile poliitilise varjupaiga andmist ei mõisteta mitte moraalse küsimusena, vaid riikide rahvusvahelise kambajõmluse võtmes.

 

“Edward Snowden on paljastanud kolossaalse ja rahvusvaheliste mõõtmetega inimõiguste rikkumise,” rõhutab juhatuse liige Märt Põder. “Tema avalikustatud andmed on purustanud healoomulise riikliku eestkoste illusiooni globaalses arvutivõrgus ja määravad ilmselt olulisel määral järgneva dekaadi infopoliitika suunda. Avalikkusele saab järjest selgemaks, et krüptograafia abil tagatud privaatsus ja kodanike endi kontrolli all olevad hajusvõrgustikud on need asjad, millega saab Internetis põhiõigusi tagada.”

“Rahvusvaheline inimõiguste kaitsele keskendunud organisatsioon Amnesty International leiab, et Edward Snowdenile peetakse sisuliselt inimjahti,” kirjeldab juhatuse liige Julia Rinso. “Nende arvates ei saa talle ühendriikides osaks õiglane kohtumõistmine ja nad kutsuvad riike üles võtma tema asüülitaotlusi tõsiselt. Sama soovitame Euroopa valitsustele ka meie oma deklaratsioonis.”

“Piraadid näevad Euroopat kui rahvusvahelist teenäitajat digi- ja tavakeskkonna inimõiguste, valitsemise läbipaistvuse ja vilepuhujate kaitse vallas,” selgitab deklaratsiooni rahvusvaheline koordinaator ja Austria Piraadipartei juhatuse liige Christopher Clay. “Euroopa suudab ja peab siin eestvedaja rolli võtma – ja deklaratsioonis toodud kuue punktiga on globaalne piraadiliikumine pannud paika sõiduplaani selleni jõudmiseks.”

Aadressil antiprism.eu avaldatud Euroopa piraatide deklaratsioonis nõutakse uurimiskomisjoni kokkukutsumist kodanike põhiõiguste rikkumiste ulatuse kindlakstegemiseks, õiguslikku kaitset võimu kuritarvitamise avalikustajatele, lausjälgimisvõimekust arendavate uurimisprogrammide rahastamise lõpetamist ning privaatsusteadliku tarkvara loomisele suunatud uurimisprojektide toetamist ja Euroopa andmekaitse tugevdamist. Deklaratsioonile on praeguseks alla kirjutanud juba üle 20 piraadiorganisatsiooni Euroopast, sj kõigi suuremate Euroopa riikide piraadiparteid.

Piraadipartei on 2009. aastal Rootsi Piraadipartei eeskujul loodud poliitiline algatus, mille eesmärk on koondada inimesed, kes soovivad luua soodsat pinnast tõeliselt vabale, demokraatlikule ning kultuursele infoühiskonnale. Oma eesmärkide saavutamiseks teeme rahvusvaheliselt koostööd piraatidega üle kogu Euroopa ja oleme käesolevast kevadest Piraadiparteide Internatsionaali liige.

 

Loe lisaks: Piraadipartei 
Pilt: Piraadipartei

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt