Piraadipartei süüdistab Ilvest üleskutses tsensuurile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 10:32ht_twitter_logo_jef_120321_wblog

President Toomas Hendrik Ilvese suhtlusvõrgustiku Twitter teel tehtud vihje tsensuuri kehtestamisele, seda eriti suhtluses eraisikuga, on demokraatlikus riigis taunitav, seisis MTÜ Piraadipartei teisipäeva hilisõhtul tehtud pressiteates, vahendab BNS. 

 

Ametlikult erakonna staatust mitteomava MTÜ avaldusest ilmnes, et president ähvardas diskussioonipartnerit nn. “kolme löögi seadusega”, mis oli osa eelmisel aastal Euroopa Parlamendis tagasi lükatud ACTA-kaubandusleppest, kuid see kõrvaldati ametlikust variandist kõneluste käigus.

Euroopas on MTÜ Piraadipartei andmetel niisugune seadus kehtestatud Prantsusmaal, kuid seda peetakse eksituseks ning sellest drakoonilisest seadusest loobumine oli president François Hollande’i valimiskampaania osaks.

MTÜ juhatuse liige Märt Põder heitis president Ilvesele ette infoühiskonna vaatepunktist vastuoluliste seisukohtadega esinemist. “Ilves püüdis mullu ajakirja ‘Diplomaatia’ maikuu numbris panna ühte patta tööstusspionaaži ja netipiraatlust, isiklik tsensuuriähvardus on aga enneolematu ega sobi kuidagi presidendile kultiveeritud infoühiskonna kaitsja kuvandiga,” märkis Põder.

Põdra väide puudutab teisipäeval president Ilvese suhtlusvõrgustiku Twitter kontol hargnenud diskussiooni populismist ja klounidest, mille lõpetuseks kirjutab Ilves “Three strikes and you’re out (“kolm lööki ja olete väljas”)”.

 Ilves mainis Twitteris veel ka, et blokeerib ära inimesed, kes teda Twitteri kaudu solvavad. “I merely block them. No follower, no problem, to paraphrase a tyrant,” ütles Ilves ehk siis: “Ma lihtsalt blokeerin nad. Pole järgijat, pole probleemi, kui türanni parafraseerida.”

 

Allikas: BNS, THI Twitter

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt