Eiki Nestor kutsub üles oma peaga mitte mõtlema?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2016 kell 15:46nestor raudsik

Fotod: Albert Truuväärt/ Wikimedia Commons, erakogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor andis eile sotsiaalmeedia vahendusel teada, et ta ei lähe noortekonverentsile esinema, kuna seal astub üles ka MMS-i tõttu tuntuks saanud Riina Raudsik. Sealjuures lähtus Nestor kuulujuttudest, mitte reaalsusest – isegi terviseamet on tuvastanud, et „/…/perearst Riina Raudsik kuulus küll Facebooki internetikeskkonnas MMS ja DMSO grupi liikmete hulka, kuid kemikaali MMS ei ole Raudsik kunagi inimestele tutvustanud ega andnud selle kasutamiseks ka soovitusi.“ Sama on tuvastanud ka pressinõukogu. 

 

Telegram ühineb nendega, kelle jaoks end seni väga tolerantse ja teisi austavana esitlenud riigikogu esimehe sõnavõtt taunimisväärt on.

nestor

Avaldame siinkohal Evelin Ilvese poolt Facebookis avaldatud arvamuse, mis ka meie seisukoha kenasti kokku võtab:

Mind puudutas väga tänane uudis sellest, et Riigikogu esimees otsustas mitte tervitada noortekonverentsi, kuna seal esineb ka dr. Riina Raudsik, põhjendades seda arsti soovitusega patsientidel “kloorijoomisega oma tervist rikkuda”. See kõlas nii absurdsena, nagu oleks tegemist järjekordse Delfi “uudisega”. Dr Raudsikut pole teadaolevalt patsientide tervise kahjustamises süüdi mõistetud peale meediapoolse laimukampaania. Et sellest juhindub Riigikogu esimees, tekitab hämmeldust. Tundub, nagu oleksime sattunud keskaega, kus ülikud kõik “kastist välja” mõtlejad tuleriidale saatsid. Minu arvates väljendas Riigikogu esimees selle sammuga vihkamist ja polarisatsiooni ise puldist hoolivust ja ühtekuuluvust kuulutades. Mis aga oli Nestori sõnum 1400-le noorele, kelle ette ta ei ilmunud?: 1) ärge mõelge oma peaga; 2) sildistage võidukalt oma kaasmaalasi puhtalt meedialaimu alusel; 3) tehke ainult seda, mis teistele meeldib: saage konjukturistideks ja populistideks!
Soliidne ja enesekindel mees oleks läinud ning dr Raudsiku jutu oma kõrvadega ära kuulanud ning vajadusel oma hinge täitvate kahtluste teemal küsimuse küsinud.
Tema tänane käitumine hämmastas ja hirmutas ning kindlasti ei viinud see hoolivama, sallivama ja avatuma Eesti poole.

 

Dr Riina Raudsik avaldas eile juhtunuga seoses ka pressiteate / nõude Eiki Nestorile:

PRESSITEADE 18.11.2016

Nõue hr Eiki Nestorile ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja paranduse avaldamiseks

Dr Riina Raudsiku esindaja Mihkel Leesment (Leesment & Partnerid) esitas VÕS § 1047 alusel taotluse hr Eiki Nestorile, et ta lükkaks ümber 17.11.16. dr Riina Raudsiku kohta avaldatud ebaõiged andmed ning avaldaks paranduse nii oma Facebooki lehel, Postimehes, Delfis kui Õhtulehes. Samuti palutakse esitada samades allikates vabandus dr Raudsiku ees.

Põhjenduseks tuuakse järgmised punktid:

  1. Dr Riina Raudsik on pikaajalise (40 a) kogemusega arst, keda meditsiinisüsteemis nimetatakse tihti kassiks, kes kõnnib omapead. Oma julgete väljaütlemiste pärast on teda palju hukka mõistetud, kuid tema patsiendid hindavad tema pühendumust kõrgelt. Teda on alati huvitanud terviklik tervishoid, kus tõenduspõhine meditsiin ja täiendavad tervenduspraktikad ning inimese enda vastutus tervise eest teevad ühiselt koostööd.
  2. Ajakirjandus on avaldanud alates 21.09.15 erinevaid artikleid tema kohta, mis sisaldavad ebaõigeid andmeid ja on dr Raudsiku au teotavad. Artiklid on halvustanud teda ja tema ravivõtteid ning sisaldanud ebaõigeid faktiväiteid, nagu propageeriks dr Raudsik kloordioksiidi (MMS) ravimina. Avaldatud artiklite nimekiri koos viidetega on leitav siit: http://raudsik.com/tume-nurk/.
  3. Eiki Nestori postitus Facebookis 17.11.16.
  4. Kinnitame Teile, et dr Riina Raudsik ei ole kunagi soovitanud inimestel kloori joomisega oma tervist kahjustada. Ta pole kunagi reklaaminud ega propageerinud kloordioksiidi. Terviseamet on tuvastanud, et „/…/perearst Riina Raudsik kuulus küll Facebooki internetikeskkonnas MMS ja DMSO grupi liikmete hulka, kuid kemikaali MMS ei ole Raudsik kunagi inimestele tutvustanud ega andnud selle kasutamiseks ka soovitusi.“ (lisa 1). Sama on tuvastanud ka Pressinõukogu (lisa 2).
  5. Leiame, et olete rikkunud ebaõiget faktiväidet sisaldavate andmete avaldamisega seadust, tekitades dr Raudsikule õigusvastase kahju. Tegemist on postitusega, mis eksitab lugejaid, ei tugine tõenditel ning ei edasta tõest ja ausat teavet dr Riina Raudsiku kohta. Tegemist on õigusvastase postitusega, kuivõrd see rikub võlaõigusseaduse § 1047 lg-t 1 ja 2. Isiku tegevuse kohta ebaõigete andmete avaldamine või faktilist laadi andmete mittetäielik või eksitav avaldamine on õigusvastane, kui avaldaja ei tõenda, et ta ei teadnud avaldamisel andmete ebaõigsusest või mittetäielikkusest ega pidanudki sellest teadma. Dr Raudsiku nimetamine isikuks, kes „soovitab inimestel ravi asemel oma tervist kloori joomisega kahjustada“, ei ole tõene ning kahjustab oluliselt tema mainet ja on au teotav.
  6. Ilmselt tuginesite oma avalduse tegemisel ajakirjanduses 16.11.16. a avaldatud kontrollimata andmetele ja lihtsalt eksisite. Seda arvestades leiame, et kohane õiguskaitsevahend käesoleval juhul on valeandmete ümberlükkamine ja vabandamine dr Raudsiku ees. Palume Teil viivitamatult avaldada Facebookis, samuti Delfis, Postimehes ja Õhtulehes avaldus, kus lükkate ümber oma väite, et dr Raudsik „soovitab inimestel ravi asemel oma tervist kloori joomisega kahjustada“ ning vabandate eksituse pärast.

Nõude lisad:

  • 03.16. a www.postimees.ee ilmunud artikkel; 2) Pressinõukogu 21.04.16. a otsus; 3) esindaja volikiri.

 

Allikad: Õhtuleht, Eiki Nestori Facebook, Evelin Ilvese Facebook, Meditsiini UudisedPressinõukogu, Riina Raudsiku pressiteade

Fotod: Albert Truuväärt/ Wikimedia Commons, erakogu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt