Dr Riina Raudsik alustab loengutesarja “Personaalne ennetav meditsiin”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. jaanuar 2017 kell 14:54



raudsikDr Riina Raudsik alustab 10. jaanuaril Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi Loomelinnakus) neljaosalist loengutesarja, mis keskendub terviklikule tervishoiule. Dr Raudsik on 40-aastase staažiga tohter, keda tema kolleegid kas pooldavad või sarjavad tema “teistmoodi” vaadete pärast. Ometi armastavad patsiendid teda palavalt ning kuna Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n-ö alternatiivsed tervenduspraktikad, siis on loengusarja korraldaja silmis dr Raudsiku puhul tegemist pigem suure novaatoriga, kes aitab patsientidel leida õige tee, et oma hädadega nii pro- kui retroaktiivselt ise toime tulla. Lõppeks saame me enda jaoks ise alati enim ära teha, kuid vajame selleks suuniseid. Tore, kui neid jagab kogenud arst, kes on õppinud inimest tundma nagu tema kolleegidki ja samas jaksab ennast täiendada ka teiste vaatenurkadega. Kindlasti seisame meditsiinis nagu paljudes muudeski valdkondades täna murrangulise ajastu keskel ja iga uus lähenemine hirmutab, ent arengud just nii toimivadki.

 

Jaanuarikuised loengud on järgmised:

Inimene energeetilisest vaatevinklist
10. jaanuar

Elu iseloomulikuks tunnuseks on ainevahetus, mille käigus toodetakse energiat, et keha taas üles ehitada. Selleks, et aru saada keha toimimisest, on vaja tunda ainevahetuslikke protsesse, mõista, miks keha võib happelisemaks muutuda  ja mida tähendab keha happe-alus tasakaalu (pH) nihe happelisuse suunas.

 

Alateadvuse, mälu ja intuitsiooni seos füüsiliste haigustega
17. jaanuar

Inimene elab ja tegutseb erinevatel andmetel 70-80% alateadvusega, harjunud ja sisseõpitud käitumisega. Loengus käsitleme teemat, kuidas ja miks see nii toimub ning kuidas füüsiline tervis sõltub alateadvuslikust meelest.

 

Vee ja toitumise tähtsus keha energeetikas
24. jaanuar

Meie keha on vesikeskkond, kus toimuvad kõik ainevahetuslikud protsessid. Milline on vee koostis keha kudedes ja milline on sisekeskkonna pH, et optimaalselt toimida ja terve olla. Kuidas keha reguleerib oma happe-alus tasakaalu ja milliseid süsteeme kasutatakse liigse hapestumise puhverdamiseks kehas.

 

Põletik, kui keha sisekeskkonna tasakaalustaja
31. jaanuar

Põletik on immuunsüsteemi rünnak vale sisekeskkonna vastu. Miks immuunsüsteem ründab ja kuidas erinevad koed ja organid reageerivad põletikule? Milline osa on põletiku protsessis miksroobidel? See on huvitav ja mõtlemapanev teema, mis aitab paremini mõista keha loomuliku paranemise mehhanisme.

 

Allikas ja lisainfo: Pressiteade, Piletilevi

Foto: erakogu

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt