Euroopa Komisjon sunnib Eestit haldusreformi ära tegema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2013 kell 10:36 

Euroopa Komisjon on hoiatanud, et teatud euroraha jääb kinni, kui kohalikke teenuseid üle ei vaadata. Eesti peab läbirääkimistel midagi vastama mitmeti tõlgendatavalt sõnastatud nõudele, mis mõjutab enim kohalike omavalit­suste haridus-, sotsiaal- ja tööturuinvesteeringuid, kirjutab Eesti Päevaleht.

 

Ligi kuu aega tagasi teatati, et Eesti on endale välja võidelnud suurema protsendi järgmisest eurorahade perioodist ja kokku on riigil kasutada järgmise seitsme aasta jooksul umbes 4,6 miljardit eurot. Samas on Euroopa Komisjon võtnud seisukoha, et osa sellest rahast ei saa kasutada enne, kui kohalike omavalitsuste reform on läbi viidud, kinnitas rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk Eesti Päevalehele.

Eelmise aasta novembris saatis Euroopa Komisjon Eestile kirja soovitustega, kuidas järgmise perioodi miljardeid kasutama võiks hakata. Kohalike omavalitsuste teenuste arendamise, sotsiaalsete tagatiste ja arengu koha peal seisab ka selline soovitus: „Struktuurifondide vahendite eraldamisele peaks eelnema struktuurireform, mis võimaldab kohalikul tasandil paremini osutada kvaliteetseid teenuseid.”

Dokumendis kasutatakse sõna „peaks” ja eelnevates lõikudes nimetatakse, et tegemist pole konkreetselt eeltingimusega, vaid soovitusega, aga seda oleks vaja rohkem lahti seletada. Kuna ka rahandusministeeriumi ametnikud ei saanud täpselt aru, kas see tähendab siis seda, et osa rahast ei ole võimalik hakata kasutama enne avalike teenuste reformi, küsiti komisjoni käest täpsustust. Eesti Päevalehe andmeil laekuski eelmisel nädalal sellele vastuseks e-kiri, mis üldjoontes kinnitas komisjoni seisukohta: kui teenuste reformi ei tehta, siis osa eurorahast “lahti” ei lähe.

Allikas: Eesti Päevaleht

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt