Aastal 2017 muutub Eesti kaart oluliselt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 13:49 

Delfi kirjutab, et täna avalikustas regionaalminister Siim Kiisler mudeli, mille järgi hakatakse läbi viima kaua oodatud haldusreformi. Selle kava kohaselt väheneb omavalitsuste arv oluliselt.

 

Ehkki Kiisler ei soovinud täpset numbrit välja öelda, on julgema plaani kohaselt 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järel Eestis maksimaalselt 50 omavalitsust.

Mõned kuud tagasi saatis minister Siim Kiisler ekspertidele ja kohalikele omavalitsustele kuus mudelit, kust pidi valima tee, mille Eesti valib haldusreformi läbiviimiseks. Konkurentsitult osutus edukamaks ja soositumaks mudeliks tõmbekeskuste Eesti, mis tähendab, et uued omavalitsused moodustatakse nii, et inimeste elu-, töö- ja vabaaja veetmise koht oleksid edaspidi ühes omavalitsuses. Arvestama peab näiteks sellega, et keskusesse peab inimene jõudma maksimaalselt 30 minutiga.

 

Täpsemad kriteeriumid, millele üks tõmbekeskus vastama peab, selguvad juba õige pea. Koostöös maakondadega pannakse juba selle aasta suvel paika, millised võiksid olla tõmbekeskused. Käesoleva aasta septembrikuus on nimekiri olemas, see kinnitatakse ning valitsusele esitatakse reformi elluviimise seaduseelnõu.

Kogu protsess võtab aega umbes neli aastat. Uute omavalitsed moodustatakse aastaks 2017, mil on plaanis korralised kohalike omavalitsuste volikogude valimised.

 

Allikas: Delfi

Samal teemal: Postimees

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt