Uuringu kohaselt on eestlaste osalemine vabaühendustes madal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2013 kell 15:06eblogo_newBNS vahendab uue Eurobaromeetri uuringu tulemusi, mille kohaselt kuulub Eestis ametiühingutesse vaid kolm protsenti ja vabaühendustesse vaid kuus protsenti inimestest.

Uuringu kohaselt on elanike kuulumine valitsusvälistesse organisatsioonidesse ja ametiühingutesse Euroopa Liidu  (EL) keskmisest kordades väiksem kogu Baltikumis. Sarnaselt Eestile kuulub ka Leedus ametühingutesse vaid kolm protsenti inimestest, Lätis on vastav näitaja kolm korda kõrgem ehk üheksa protsenti.

Samal ajal on ametiühingud väga populaarsed Balti riikidele suureks eeskujuks olevates ja konkurentsivõime poolest tuntud Põhjamaades. Taanis kuulub ametiühingutesse 61, Rootsis ja Soomes 54 protsenti töötajatest. EL-is kuulub ametiühingutesse keskmiselt 16 protsenti inimestest.

Valitsusvälistes organistatsioonides on Balti riikide inimeste aktiivsus samuti madal. Eestis ja Lätis kuulub majanduslike, sotsiaalsete, keskkonna-, kultuuri- või spordalaste huvidega organisatsioonidesse vaid kuus ja Leedus viis protsenti. EL-i keskmine on samal ajal 20 protsenti.

Eurobaromeetri osalusdemokraatia uuring viidi läbi 14.-16. veebruarini ja sellele vastas kokku 25 551 inimest. Eestis küsitleti uuringu raames tuhandet inimest.

 

Ingliskeelne raporti täistekst.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt