Hea uudis: kuritegevus vähenes üheksa kuuga nelja protsendi võrra

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. oktoober 2013 kell 11:32Kuritegevus on tänavu üheksa kuuga võrreldes mullu sama ajaga vähenenud neli protsenti, eriti suure languse on teinud tapmiste ja mõrvade arv, mida registreeriti 16 võrra vähem kui möödunud aasta samal perioodil. Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmete järgi registreeriti jaanuarist septembrini 29 724 kuritegu, mida on aastatagusest 1284 võrra vähem, teatas justiitsministeerium BNS-ile.

 

Kõige levinum ehk varavastane kuritegevus on võrreldes mullusega vähenenud üheksa protsenti ja varguste arv kahanes 12 protsenti. Vähem on varastatud nii kaubandusettevõtetest kui ka eluruumidest ja sõidukitest. Varguste arv on vähenenud kogu Eestis, kusjuures kõikjal peale Harjumaa ja Lääne-Virumaa on kahanemine üle kümne protsendi. Harjumaal on olnud neli protsenti ja Lääne-Virumaal seitse protsenti vähem vargusi. Seevastu röövimiste arv kasvas kuus protsenti.

Enim kasvas sarnaselt eelmiste kuudega kelmuste arv. Üheksa kuuga registreeriti 1250 kelmust ehk 34 protsendi võrra rohkem kui mullu samal perioodil. Nende kuritegude registreerimine vähenes järsult 2011. aastal ning on ka praegu madalam kui 2009. ja 2010. aastal. „Samas tuleb praegu tõusutrendis oleva kelmuste arvu juures inimestele uuesti soovitada, et veebi kaudu kaupade ostmisel peaks olema ettevaatlik ning müüja tausta võimalusel kontrollima. Seda põhjusel, et väga suure osa kelmustest moodustavad just juhtumid, kus interneti kaudu ostetud kaupa pole ostjale kätte toimetatud,“ märkis justiitsminister Hanno Pevkur.

Liikluskuritegusid oli kahe protsendi võrra vähem, neist enamiku moodustas joobes juhtimine.

Isikuvastaste kuritegude arv kasvas ligi seitse protsenti. See tuleneb eelkõige kehalise väärkohtlemise registreerimise sagenemisest Harjumaal ja Tallinnas, kus nende kuritegude registreerimine on kasvanud 12 protsenti. „Suuresti on kasvu taga tõsiasi , et politsei on hakanud neile kuritegudele rohkem tähelepanu pöörama,“ ütles justiitsminister.

Tapmisi ja mõrvu registreeriti üheksa kuuga 43 ehk 16 võrra vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

 

Allikas: BNS

Foto: whatsonningbo.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt