Lennureisijate info hakkab jõudma politseini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2013 kell 15:12ERR-i uudisteportaal kirjutab, et paari aasta pärast peaks jõustuma kord, mis annab õiguskaitseasutustele ligipääsu lennureisijate broneeringuinfole, ennetamaks kuritegevust.

 

Praegu koguvad lennufirmad oma reisijate broneeringuinfot ärilistel eesmärkidel ning politseil puudub õiguslik alus seda infot saada. Siseministeerium kavandab aga eelnõu, mis seda muudaks.

Idee kasutada broneeringuinfot terroriaktide ja raskete kuritegude ennetamiseks esitas Euroopa Komisjon direktiivi eelnõu näol täpselt aasta tagasi. Tänavu aprillis toimunud justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil lepiti kokku alustada selles küsimuses läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga.

 

Direktiivi jõustumisel muutub süsteem kõigile liikmesriikidele kohustuslikuks. Just seetõttu peab siseministeerium oluliseks alustada süsteemi loomist võimalikult varajases etapis.

Siseministeerium plaanib eelnõu ja sellest tuleneva regulatsiooni väljatöötamiseks taotleda Euroopa Komisjonilt raha juba sel aastal. Seadusena ei jõustu eelnõu aga enne 2015. aastat.

Broneeringuinfo teavet on võimlik tulevikus peale direktiivi jõustumist vahetada ka teiste liikmesriikidega.

 

Käesolev uudis annab hoopis uue värvingu eile ilmunud artiklile politseinike peatsest uuest rollist Eesti elanike elukoha andmete kogumisel. Tulevikus ei tea politsei kõike mitte ainult meie asukohast vabal ajal, vaid ka puhkuse ajal.

 

Loe täispikka artiklit ERR-ist.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt