Järgmisel nädalavahetusel toimub ökokogukondade liikumise kokkutulek

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2014 kell 9:04Nagu nüüd juba traditsiooniks saanud, toimub ka sel talvel ökokogukondade liikumise talvine kokkusaamine. Seekord kohtutakse 10.-12. jaanuaril Põlvamaal, Himmaste koolimajas. Talvise kokkutuleku teema “Kogukondlikkuse ABC” sobib hästi algklasside majja, kuna lisaks kogukondade käivitamisele on üheks teemaks ka “uued tuuled hariduses”.

 

Eestis on juba päris mitu kogukondlikku algatust ning nähtud on nii õnnestumisi kui takistusi, seega on hea aeg arutleda, mida kogukondlike projektide alustamisest, omavahelistest suhetest ja protsessidest õppida. Oodatud on kõik, kel juba on kogukondliku algatuse kogemus ja ka need, kes sooviksid saada paremat ettevalmistust kogukonna loomiseks või kellele need teemad üldiselt huvi pakuvad.

Kuna mitmed inimesed ökokogukondade liikumisest on saanud hea võimaluse end välismaa kogukondades täiendamas käia, jagatakse ka nende kogemusi ning pakutakse põhi-töövahendeid kõigile, kes soovivad algatada, kuuluda või juba kuuluvad mõne kogukondliku algatuse või projekti juurde.

Seekord on eriti oodatud ka ökokogukondlikust mõtteviisist huvitatud noored ja teismelised, et kuulata nende nägemusi ja ideid elust ning haridusest, mõistmaks, mis neile korda läheb ja mida nad tunnevad. Oma tegemisi tutvustavad ka Eestis tegutsevad alternatiivkoolid: Johannese kool RosmalPärnu VabakoolLeiutajate Külakool Sännas ning Metsalasteaia algatus.

 

 

Allikas ja lisainfo: Eesti ökokogukondade liikumise kokkutulek

Foto: kokkutulek.kogukonnad.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt