Algatus Elamisväärne Riik: Eestis peaks inimestel olema hea elada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2014 kell 15:49Eesti riigis peaks inimestel olema nii hea elada, et siia pigem tuldaks kui mindaks ära, leiavad algatusele Elamisväärne Riik allakirjutanud ühiskonnategelased. Algatuse eesmärk on kutsuda inimesi üles arutelule ja pakkuda võimalikke lahendusi mitmetes diskussiooni vajavates eluvaldkondades, vahendab ERR.

 

Mõiste “hea elu” alla kuuluvad näiteks võimalus tagada endale hea tervis, head tingimused kasvamiseks, soodne keskkond sünnipäraste annete ja võimete arenemiseks ning töötamiseks, kirjutatakse üleskutses, mille leheküljelt algatus.ee.

Algatajate hinnangul võtavad Eesti poliitikas maad paigaltammumise meeleolud, mis ei võimalda loovalt reageerida tänastele Eesti ees seisvatele strateegilistele väljakutsetele. Algatuse eesmärgiks ongi poliitilise seisaku murdmine.

Elamisväärse Riigi üleskutse tegid Andrei Hvostov, Brit Kerbo, Mari-Helene Kaber, Kristina Kallas, Juhan Kivirähk, Jaan Lahe, Karli Lambot, Ain Lutsepp, Elo Lutsepp, Mari-Liis Lill, Silver Meikar, Kärt Mere, Nastja Pertsjonok, Pärtel Piirimäe, Rein Raud, Marek Tamm, Toomas Trapido, Siim Tuisk, Tõnu Viik ja David Vseviov.

Kui Sa soovid, et Eesti saaks paigalseisust välja ja liiguks edasi, siis jaga linki, ütle oma arvamus ja ole kursis. Kuidas osaleda, vaata lingilt Osale.

 

Üleskutset tervikuna saad lugeda siit.

Allikad: ERR, Algatus Elamisväärne Riik

Foto: Scanpix / Margus Ansu

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt