Sel nädalavahetusel toimub Eesti ökokogukondade talvine kokkutulek

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2015 kell 12:28kogukonnadEesti Ökokogukondade Ühenduse talvine kokkutulek toimub sel nädalavahetusel, 31. jaanuarist kuni 1. veebruarini Audru vallas, Pärnumaal, Kihlepa külamajas. Seekord käsitlusele tulevad teemad on näiteks: millised on alternatiivid globaalsele majandusele; kuidas toimivad majandus ja omandisuhted Euroopa ökokülades; mida tähendab raha ökokülas jne.

 

Raamatu “Globaalpohmelus” autor Kaupo Vipp teeb ülevaate oma raamatus kajastatud teemadest, jagab teaduskäsitlustel ja majandusprognoosidel põhinevat selgitust, miks on ökokogukondlik eluviis tulevikus mitte lihtsalt üks eluviis teiste hulgas, vaid ainuvõimalik eluviis üldse.

Eesti Ökokogukondade Ühenduse (EÖÜ) juhatuse liige ja kogukonna “Väike Jalajälg” liige Krista Noorkõiv jagab oma muljeid reisidest Saksamaa ökokülasse “Sieben Linden” (ja kursusele Inspiring Change), Damanhuri ökokogukonda Itaalias ning Templehofi kogukonda Saksamaal. Oma rännakul keskendus Krista majandusliku aspekti uurimisele ökokülades: kuidas on üles ehitatud inimeste rahaline panustamine erinevatesse kogukondadesse ja mis tähendust on seal eraomandil.

Õieterapeut, taimetark ja ökokogukondliku eluviisi viljeleja Mercedes Merimaa räägib söödavatest taimedest looduses ja ravitsemisest ning juhendab töötuba Varemerohu juure tinktuuri valmistamisest ja värske varemerohu juure kasutamisest.

Lisaks arutletakse kokkutulekul EOÜ kolme aasta tegevussuundade üle, tehakse ülevaade 2014. aastast, mis oli organisatsiooni kõige edukam tegevusaasta. Samuti kuuleb ökokogukondlikust liikumisest Eestis ja Euroopa ökokülade ühenduse GEN Europe tegemistest, mille liige on ka EÖÜ.

Osalejatele lubatakse ka tantsu ja sauna, samuti toimub kohapeal väike laat ning avatud on lastehoid, kus loengute ajal kannavad võsukeste eest hoolt hoidjad.

 

Allikad ja lisainfo: Ürituse FacebookMTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus, Alkeemia

Foto: Paavo Eensalu

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt