Kirjutame Eestimaa vabaks vol 2: peatame selle hulluse!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2021 kell 11:14Käesoleva aasta märtsis vallandus sotsiaalmeedias kampaania “Kirjutame Eestimaa vabaks“, mille raames saadeti riigijuhtidele kirju. Nüüd on käes teise kirjutamiskampaania käes. Avaldame täiskujul teise pöördumise.

 

Armsad inimesed!

Täna seisame silmitsi olukorraga, kus meil on vaja hakata seisma arukate otsuste eest Eesti elu juhtimisel. Seoses 19.10.21 valitsuse otsusega, oleme sunnitud valitsusele kirjutama ning neid üles kutsuma arukusele ja demokraatlike väärtuste austamisele.

Me ei taha diktatuuri ega elada riigis, kus põhiõigusi piiratakse inimeste karistamiseks oma vabaduste teostamise eest. Meil on õigus avaldada oma arvamust kui riik kisub kreeni ja meie elu juhtivad otsused on sügavalt asjatundmatud.

Kasutame oma õigust kirjutada otsustajatele ja oma muret väljendada.

Teeme end kuuldavaks!
1. Kopeeri siit kirja tekst, lisa oma nimi ja soovi korral muuda/täienda teksti
2. Kirja lõppu lisa oma nimi
3. Kirjuta kirja teema (subject) oma sõnastuses
4. Saada see kirja lõpus olevatele e-maili aadressidele
5. Kirjutada võib niikaua kuni piirangud kehtivad, kuid soovitavalt enne 25.10

Kirjutame oma juhtidele ja peatame selle hullumeelsuse!

📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪📨🇪🇪

Lugupeetud Eesti elu juhid ja valitsuse liikmed!

Pöördun Teie poole suure murega demokraatia ja aruka juhtimise käekäigu pärast Eestis. Kirjutan Teile, sest toimuvat ei ole enam võimalik vaikselt pealt vaadata.

19.10.21 leppis valitsus kokku uutes kontrollmeetmetes koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks [1], mille kohaselt hulk inimesi lülitatakse ühiskonnaelust välja. Tegemist on sügavalt diskrimineeriva, EV Põhiseadust rikkuva ning teadusinformatsiooni eirava otsusega. Sellise otsuse vastuvõtmine ei teeni soovitud eesmärki ning tekitab Eesti demokraatiale pöördumatut kahju.

Tänaseks on teadusmaailmas selgelt kinnitust leidnud, et nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed kannavad nakkust edasi. Kuigi esialgsed uuringud vaktsiinide efektiivsuse kohta olid paljulubavad, siis paraku on tänaseks selge, et vaktsiinid ei ole nii tõhusad kui algul loodeti. Vaktsiinide efektiivsus ajas väheneb ning uute koroonatüvede leviku tingimustes nakatub järjest rohkem vaktsineeritud inimesi [2,3,4,5,]. Lisaks sellele on ühiskonnas alati olnud inimesi, kellel ei teki vaktsineerimisele mingit immuunvastust ja neid, kellel risk ületab loodetud kasu ja keda meditsiinilistel põhjustel ei saa vaktsineerida.

Eestis on 2021 aastal inimesi aktiivselt vaktsineeritud ning tänaseks oleme jõudnud täiskasvanute hõlmatusega peaaegu soovitud 70% juurde. Võiks arvata, et kui vaktsineerituse kõver läheb üles, siis haigestumise kõver läheb alla. Paraku see nii ei ole ning selle üle imestavad paljud eestimaalased. Te ei saa enam neid andmeid eitada.

Mitmetes suure vaktsineeritusega hõlmatud riikides on nakatumisnäitajad kõrgemad kui kunagi varem. Iisraeli uuring [6]; 82,4% vaktsineeritusega Singapuri taevasse tõusev nakatumiskõver [7], 76% vaktsineeritusega Islandi haiguspuhang keset suve [8] jpt riikide statistika näitavad üheselt, et vaktsiinid viiruse levikut ei peata.

Veelgi enam, 09.09.2021 avaldatud uuring 68 riigi ja 2974 USA maakonna statistika kohta näitab selget trendi, et kõrgema vaktsineeritusega piirkondades on nakatumise hulk isegi mõnevõrra suurem. [9]

Kui algul arvati, et vaktsineeritud inimesed nakkust edasi ei kanna, siis kahjuks on see osutunud liigselt optimistlikuks ootuseks. Delta variandiga nakatunud vaktsineeritud ja vaktsineerimata isikud võivad mõlemad nakkust edasi kanda.

Hiljuti avaldatud uuring näitab, et sümptomitega haigestunute viiruskoormus (e nakatamisvõime) on täpselt ühesugune nii vaktsineeritute kui mittevaktsineeritute hulgas. Lisaks sellele leiti uuringus, et asümptomaatiliste viiruskandjate hulgas esineb kõrget viiruskoormust vaktsineeritute hulgas mitu korda sagedamini kui mittevaktsineeritutel [10]. See tähendab, et sümptomiteta vaktsineeritu saab enda teadmata levitada viirust rohkem kui vaktsineerimata inimene.

Tänaseks on selge, et vaktsiini efektiivsus on loodetust palju väiksem ning ei anna garantiid nakatumise vältimiseks. Ka vaktsiini tootjate poolt välja antud infolehtedel on teave, et antud toode on mõeldud vaid isiklikuks kaitseks raskete haigusnähtude eest ning ei taga nakatumise ja nakkuse edasikandumise peatamist.

Lisaks eeltoodule ei ole laste vaktsineerimine vajalik ega meditsiiniliselt põhjendatud.

Lapsed kuni 18 a vanuseni ei kuulu koroona riskigruppi, enamasti on nakatumine sümptomiteta, haigestumine on kerge ja tüsistumine peaaegu olematu. Massvaktsineerimise kasu-kahju suhe laste osas on paigast ära ning vaktsineerimise riskid on suuremad kui oodatav kasu.

Vaktsineerimisega ei ole võimalik peatada viiruse levikut ning vaktsiinipass ei taga viirusohutust.

1. Meditsiiniliste protseduuride osas valiku tegemine on arsti ja patsiendi vaheline otsus ning see peab jääma arstikabinetti! Koroonatõendiga ühiskonna lõhestamine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema.
2. Nõuan vaktsiinivabadust kõigile Eesti inimestele ning igasuguse diskrimineerimise lõpetamist vaktsineerituse alusel! Faktiline sundvaktsineerimine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema.
3. Nõuan laste vaktsineerimisele survestamise lõpetamist, sest laste massvaktsineerimine on ebavajalik ja sügavalt ebaeetiline. Kõiki lapsi puudutavaid poliitilisi otsuseid tehes tuleb esikohale seada laste huvid. Laste massvaktsineerimine on meditsiiniliselt põhjendamatu ja peab lõppema.

Ajalugu mäletab Teid Teie tegude järgi.

Loodan, et seisate EV Põhiseaduse austamise eest, teete teadusele baseeruvaid otsuseid ja lõpetate oma kodanike diskrimineerimise.

Minu nõudmistega mittearvestamise korral ootan oma kirjale valitsuse kirjalikku vastust ning Riigikogu, Õiguskantsleri ja Presidendi sekkumist.

Lugupidamisega

[1] https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-leppis-kokku-uutes-covid-19-kriisi-lahendamise-meetmetes
[2] https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7031e2.htm?
[3] https://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2021.26.30.2100636
[4] https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.05.08.443253v5
[5] https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.28.21261295v1
[6] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34596015/
[7] https://www.statista.com/statistics/1098959/singapore-new-cases-of-covid-19/
[8] https://www.covid.is/data
[9] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8481107/pdf/10654_2021_Article_808.pdf
[10] https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.31.21261387v4.full.pdf

E-mailid valitsusele:
kaja.kallas@riigikantselei.ee ; riigikantselei@riigikantselei.ee; andres.sutt@mkm.ee; minister@hm.ee; Maris.Lauri@just.ee; kalle.laanet@kaitseministeerium.ee; tonis.molder@envir.ee; minister@kul.ee; urmas.kruuse@agri.ee; taavi.aas@mkm.ee; keit.pentus-rosimannus@fin.ee; jaak.aab@fin.ee; kristian.jaani@siseministeerium.ee; signe.riisalo@sm.ee; tanel.kiik@sm.ee; Eva-Maria.Liimets@mfa.ee;
kristi.purtsak@riigikantselei.ee; liis.velsker@riigikantselei.ee; gerrit.maesalu@riigikantselei.ee; info@just.ee; Kristel.Kranich@just.ee; info@sm.ee; info@rahandusministeerium.ee; info@siseministeerium.ee; hm@hm.ee; info@mkm.ee; kantselei@kaitseministeerium.ee; keskkonnaministeerium@envir.ee; jyri.ratas@riigikogu.ee; hanno.pevkur@riigikogu.ee; martin.helme@riigikogu.ee; info@oiguskantsler.ee; vpinfo@vpk.ee; press@riik.ee;

 

Allikas: Kirjutame Eestimaa taas vabaks FB

Foto: FB

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt