Dr. Mauer: Rändamine ajamasinas ehk kutse laulva revolutsiooni teisele vaatusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2021 kell 19:1523. oktoobril kell 12 Vabaduse väljakul toimuvale meeleavaldusele on oma loomupärase humoorika keelepruugiga üleskutse kirjutanud ka Rootsi-Eesti päritolu ettevõtja, muusik ja DJ Dr. Mauer. Mõnusat lugemist!

Foto: erakogu

Esimest laulvat revolutsiooni ettevalmistav poliitiline murrang toimus 1987. aastal seoses Hirvepargi miitingu ning fosforiidikaevanduste rajamise vastu puhkenud massilise protestiliikumise, nn fosforisõjaga. 1988. aastal muutus tavaliseks esitada massiüritustel isamaalisi laule, sh Eesti hümni, mille avaliku esitamise eest oleks veel mõned aastad varem karistatud. Aasta hiljem hoidis rahvas juba rohkem kokku kui Brasiilia jalgpallikoondis ja suurest armastusest ja naiivsusest arvati, et üheskoos suudetakse saavutada kõike, sh kogukondliku ühtekuulumist ja tugevat ühiskondliku selgroogu. Uskumatul kombel muutus unistus reaalsuseks ja mitte miski ei saa ühe kokkuhoidva ühiskonna vastu. Usk ja valgusevõim viis meid võiduni – rahvus saavutas üheskoos oma vabaduse ning ühtekuuluvuse.

 

Ajalool on üks veider omadus – talle meeldib ennast korrata ja eestlastena teame, et kordamine on tarkuse ema. Sündmused ajas ja ruumis muutuvad, aga idee jääb samaks: meilt oodatakse alistumist. Oleme jõudnud faasi, kus võõrvõimu poolt ettekirjutatud regulatsioonid ja uus elukorraldus hakkavad inimeste elukvaliteeti oluliselt muutma ja piirama. Sama meelt on ka vabaduse sümboliks kroonitud Tõnis Mägi, kes on võtnud praeguse olukorra südameasjaks. Härra T. Mägi, kes arvas, et tema vabaduselaulud on selleks korraks lauldud, peab nüüd oma lohesurfikoolituse ja uue Aloha elu Hawaii saarestikus edasi lükkama, sest on otsustanud rahva nimel, Eestimaa nimel ja oma lastelaste nimel tulla edastama sõnumit, mis 35+ aastat tagasi jõudis kõikidele kohale.

Juba sel laupäeval toimub rahvarinde uus tulemine ja kogunemine Vabaduse väljakul. Olin üritusest teadlik, aga ei teinud sellest suurt numbrit kuni hetkeni, kui James Bondina võttis järsku pearolli täitva funktsiooni vastu Tõnis Mägi. Kui ma kuulen sõnadepaari “Tõnis Mägi” ja “Koit”, siis isegi oma Rootsi kodakondsuse taustal voolasid mul mõlemast silmast välja Emajõe suurused rõõmupisarad, sest just see oli äratuskell ja usk paremasse homsesse – kogu krempel kokku on definitsioon rahvuslikust ühtekuuluvusest.

Tänapäeva ühiskonnas on palju juttu influencer’itest ja nende mõjuvõimust ühiskonna suunamisel. Kui on vaja välismaal toodetud keemilist seepi “turundada” raha eest, siis on kõik insta-piffid platsis, aga kui on vaja seista oma rahva heaolu ja võrdsuse eest, siis on kõik madalamad kui muru? Tundub, et influencer’ite funktsioon ongi rohkem toodete ja teenuste promomisel kui meie esivanemate moodi iseseisvusesse panustamisel.

Kogu praegune olukord meenutab mulle Backstreet Boysi “Millenniumi” albumi ühe loo pealkirja “Larger than life”, mis kirjeldab ja võtab hästi kokku praegust olukorda. See kõik ongi larger than life, sest tänased otsused on meie järgmise nädala, kuu ja aasta elu. Oleme lähedalt näinud, et viimased kaks aastat on meid reaalselt ninapidi tõmmatud ja lubatud kokku paremat tulevikku – piimajõed ja pudrumäed kõikjal, aga tegelikult on läinud olukord iga päevaga halvemaks uute ja kogu aeg lisandunud uute regulatsioonide tõttu.

Paljud kindlasti mõtlevad, et alles hiljuti toimunud nn Balti keti taaselustamine ei mõjutanud ega muutnud midagi, sest reaalseid tulemusi pole. Kõik jäi samaks ja elu “katseklaasis” läheb edasi. Võib-olla oligi nii, aga kõik, kes on näinud Ott Sepa ja Märt Avandi lõputööd “Tulnukas”, teavad, et ilma Valdiseta me ei tee mitte m*nnigi. Jah, täpselt nii ongi – ilma Valdiseta me ei teegi m*nnigi ja õnneks saab öelda, et meie Valdis ehk Tõnis Mägi on lõpuks areenil tagasi ja nõus astuma totalitaarse idiootsuse vastu.

Rahval on vaja oma liidrit, rahval on vaja oma nägu ja kahjuks need näod, kes meid valitsevad, ei ole usaldusväärsed, sest kõik, mida meile lubatakse, ei vasta tegelikkusele, on läbinisti võlts ja ei ole näha hea lootuse neeme taga päikesetõusu. Vastandumise, lõhestamise ja hirmutamisega on saavutatud hoopis teine tulemus, kui seda oli arvata – paljud inimesed hoiavad just rohkem kokku kui kunagi varem, sest on tunda, et unenägu, mis tundus kestvat terve igaviku, on vaikselt lõppemas ja loodetavasti saame kõik sellest luupainajast üles ärgata.

Vahet pole, mis on teie poliitiline seisukoht, uskumus või kas teile meeldib puid kallistada, see on kutse Hollywoodi kassahitti “Laulev Revolutsioon II”, kus sul on võimalus olla osaline peadpööritavas vabadusvõitluses ja olla tunnistajaks olukorrale, kus kõik osalised võidavad. Olenemata sellest, kas poliitilisel tasandil midagi saavutatakse, aga tulla kohale ja tunda seda positiivset energiat ning näha kõiki inimesi, kes praegusest olukorrast hoolivad – just see energia on see, mis paneb meid kõiki rohkem ühte kuuluma ja annab kindlasti hea emotsiooni ning tunnetuse praegusest olukorrast.

Mina isiklikult lähen kohale, sest pole ammu käinud kontserdil, kus ei küsita koroonapassi, kõik inimesed on võrdsed, rõõmsad ja tagatipuks saab kuulata Tõnis Mäe laule ja seda kõike tasuta. Isegi kui sind ei huvita praegune olukord, siis kutsun sind lihtsalt head eesti muusikat kuulama koos inimestega, kes peavad end südamest eestlasteks ja on nõus selle nimel midagi tegema, et end ka edaspidi eestlasteks nimetada.

 

Dr. Mauer

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt