Koolid peavad hakkama kõiki suulisi riigieksameid salvestama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 9:06 

Koolid peavad sellest aastast alates salvestama kõik suulisi riigieksamid, et vaidluste korral oleks võimalik probleeme lahendada, kirjutab Postimees. Eksamite suulise osa vastuseid on koolid pidanud tegelikult salvestama juba 1997. aastast, kuid ainult juhul, kui õpilane selleks eelnevalt soovi on avaldanud.

 

“Selline võimalus loodi, sest kui õpilane esitas peale eksamit suulise osa läbiviimise, intervjueerimise või hindamise kohta vaide, oli seda võimalik lahendada vaid salvestise olemasolul,” ütles sihtasutuse Innove kommunikatsioonijuht Eeva Sirel.

Kuna suur osa vaide esitanud eksaminandidest ei palunud eksami suulise osa salvestamist, ei olnud siiani vaidekomisjonil tõendusmaterjali puudumise tõttu võimalik nende vaideid läbi vaadata. Sireli sõnul on viimastel aastatel olnud vaide esitajaid 50-60 ringis. Suulise osa salvestused on aga olemas olnud vaid paaril üksikul.

Sel põhjusel ongi alates sellest õppeaastast kõikide eksaminandide suuliste eksamiosade salvestamine kohustuslik.

Salvestisi säilitatakse nagu eksamitöidki kolm aastat. Innove kinnitusel analüüsitakse salvestusi koostöös kõrgkoolidega. Tulemusi kasutatakse ka õppekava õpitulemuste, suulise eksami formaadi ja hindamiskriteeriumide korrigeerimisel. Samuti kuulavad hindajad ja intervjueerijad neid eksamiks ette valmistavatel koolitustel.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Postimees

Foto: Martel Electronics

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt