Koroonakriisi teaduskonverentsi on tabanud tsensuur

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. aprill 2023 kell 7:21Laupäeval, 29. aprillil toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents “Tervisekriisist teadlaste ja arstide pilgu läbi.“ Korraldajad MTÜ-st Ühinenud Meedikud ja Teadlased on konverentsile kutsunud erinevate riiklike asutuste ja organisatsioonide spetsialiste, et edasi minna ühtsema ühiskonnana. Nii saadeti kutsed poliitikutele, ametnikele, meedikute seltsidele ja kliinikutele, ülikoolidele ja erinevatele organisatsioonidele, seisab MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased pressiteates.

 

Akadeemilised konverentsid on üldiselt neutraalseks keskkonnaks oluliste teemade analüüsimisel, mis omakorda aitab ühiskonnal jõuda teaduspõhiste otsusteni laiemalt.

Sel laupäeval esinevad Tallinnas mainekad teadlased ja arstid, et jagada meiega viimastel aastatel aset leidnud tervisekriisi analüüside andmeid. Rohkem infot ettekannete ja esinejate kohta: www.tervisekonverents.ee.

Kahjuks näeme täna Eestis, et koroonakriisi ajal võimendunud meediatsensuur on laienenud ka akadeemilisse sfääri. Mitmete arstide seltside liikmetele jäeti konverentsi kutse edastamata, selgitusega “ebasobiv sisu“ või et antud konverentsil osalemine ei ole asjakohane või soovitav. Taoline hämmastav järelevalve tervisega seotud asutuste ja nende töötajate poolt paneb küsima, kuidas sellises olukorras saab analüüsida meie kõigi eest tehtud terviseotsuseid ning siduda ühiskonda muutunud olukorras?

Korraldajate hinnangul on tegemist Eesti ajaloo esimese teaduskonverentsiga, millel osalemine on kuulutatud suure osa ametkondade poolt oma töötajatele ebasoovitavaks ning isegi ülikoolide infokandjad keelduvad avaldamast konverentsi toimumise teavet. Selline tsensuur ei tee au meie haridus- ja teadusasutustele ega ole kindlasti kooskõlas teaduse hea tavaga. Tõeline teadus võimaldab teaduslikke debatte. Tsensuurita.

Antud konverents annab võimaluse avalikuks aruteluks viimaste teadusuuringute ja statistika valguses. Vaja on vastuseid tekkinud probleemidele ja põhjalikku analüüsi toimunu kohta, et väljuda võimalikust järgmisest kriisist tervemana, seda nii üksikisiku kui ühiskonnana.

 

Helen Lasn, Kaari Saarma, Aune Altmets, Riin Seema

MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased

 

Allikas: MTÜ Ühinenud Meedikud ja TeadlasedKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt