UK minister kutsub üles vahistama sotsiaalmeedia omanikke, kes tsensuuri ei teosta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2023 kell 15:28Foto: ekraanikuva / zerohedge.com

Kas koroonaterroristid on paanikas? Teatavasti kutsus Hillary Clinton pärast seda, kui Elon Musk otsustas Twitteri osta, Euroopa riike üles sundima sotsiaalmeediaettevõtteid ameeriklasi tsenseerima. Euroopa Liit vastas kiiresti, ähvardades Muski ja teisi juhte. Nüüd teatas Ühendkuningriigi tehnoloogia- ja teadusminister kavatsusest vangistada sotsiaalmeedia juhid, kui nad ei suuda oma veebisaitidel nn kahjulikku sisu tsenseerida.

 

Valitsus otsustab loomulikult, mida peetakse kodanike jaoks liiga kahjulikuks, et seda näha või kuulda. Donelan taotleb väljendusvabaduse piiramist ja reeglitest mittekinnipidajate karistamist Ühendkuningriigi veebiohutuse seaduse alusel, mis on karm tsensuuriseaduse eelnõu, mis keelaks tõhusalt privaatsete interneti-kasutajate täieliku krüptimise.

Eelnõu kasutab Suurbritannia ringhäälinguregulaatorit Ofcom, et tsenseerida “kõiki väljendusvorme, mis levitavad, õhutavad, edendavad või õigustavad vaenu” erinevate progressiivsete tunnuste, sealhulgas näiteks transseksuaalsuse kriteeriumi alusel.

Seega võib valitsus tsenseerida kõiki, kes tema arvates propageerivad või õigustavad vaenu mistahes rühma vastu. Neid, kes tsenseerimisega kaasa ei lähe, saab nüüd karistada.

The Telegraphi artikli kohaselt ähvardavad ettevõtteid ka trahvid kuni 10 protsendi ulatuses nende ülemaailmsest tulust, kui nad eiravad Suurbritannia nõudmisi ennetavalt kustutada või varjata postitusi, mis rikuvad eelseisvat tsensuurirežiimi.

Sõnavabaduse vähenemine Ühendkuningriigis on sõnavabaduse pooldajatele juba pikka aega muret valmistanud.

 

Mõned näited tsensuurimasina tööst (loe lähemalt linkide alt)

Mees mõisteti süüdi selles, et säutsus joobnuna surnud sõduritele viidates.

Kodanik arreteeriti politseivastase T-särgi pärast.

Kodanik arreteeriti selle eest, et ta nimetas oma endise tüdruksõbra iirlasest poiss-sõpra “leprechaun’iks” (härjapõlvlane).

Kodanik vahistati laulu “Kung Fu Fighting” laulmise eest.

Arreteeriti teismeline, kes protesteeris saientoloogiakeskuse ees sildiga, mis nimetas religiooni kultuseks.

Hiljuti oli juttu ühe naise vahistamisest, kes palvetas abordikliiniku lähedal.

Inglise kohtud on näinud sõnavabaduse mahasurumise osana kriminaliseeritud “toksilisi ideoloogiaid”.

Need ametnikud näitavad uhkusega oma kavatsust vaigistada või vahistada neid, kellel on eriarvamused. Seda kõike tehakse sallivuse nimel.

Sõnavabadus on Euroopas vabalanguses ja igasugused tsensuuri kehtestamise katsed vähendavad inimeste õigusi ja vabadusi enese väljendamiseks.

 

Allikas: zerohedge.com

 

https://www.zerohedge.com/political/tower-twitter-uk-minister-calls-jailing-social-media-bosses-who-do-not-censor-speech

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt