Uus teadlaste ja meedikute ühing soovib toetada läbipaistvat, ausat ja teaduspõhist meditsiini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. jaanuar 2022 kell 10:18Käesoleva nädala üks olulisemaid üleskutseid on 13. jaanuaril avaldatud pöördumine arstide, meedikute ja teadlaste poole, kes soovivad anda oma panuse läbipaistva, ausa ja teaduspõhise meditsiini, eetika ja neid käsitleva poliitika osas kaasarääkimisel koos uue mittetulundusühinguga Ühinenud Meedikud ja Teadlased, mida esindavad juhatuse liikmed arstiteadlane Alar Aab, hambaarst Meeme Mõttus ja anestesioloog Riin Sildos. 

 

Head inimesed!
Head arstid, meedikud, bioteadlased!
Palun Teie tähelepanu ja aega paar minutit.
Seoses maailmas ja Eestis toimuvaga ,oleme hulga meedikute ja teadlastega asutanud uue ühingu.
Meile on oluline ja südamelähedane hoida oma ameti eetilisi ja moraalseid väärtusi. Meie jaoks on oluline rahva tervis (füüsiline ja vaimne), rahva heaolu ning tervishoius toimuv.
Peame oluliseks bioeetilisi ja moraalseid kokkuleppeid. Samuti leiame, et riik peab tagama meile Põhiseaduslikud õigused eranditeta.
Siinkohal Sulle hea ja aus kolleeg ning teadlane väike tutvustus.
Anname teada!
MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased on registreeritud äriregistris (registrikoodi kanne nr. 80605668 ).
Ootame ühinema neid meedikuid ja erinevate teadusvaldkondade esindajaid, kes soovivad anda oma panuse/toetuse läbipaistva, ausa ja teaduspõhise meditsiini, eetika ja neid käsitleva poliitika osas kaasarääkimisel. Kaasarääkimisel arvestame kindlasti konsesusnõuet ja (võimaluse piires) anonüümseks jäämise soovi. Meie eesmärk on teha MTÜ alt teaduspõhiseid ja väljapeetuid avalikke kirju, pöördumisi, teabenõudeid, rahvaalgatusi ning korraldada seminare, konverentse ja pressikonverentse.
Äriregistris nähtavad on vaid juhatuse liikmed- neid on kolm (Alar Aab, Meeme Mõttus, Riin Sildos).
MTÜ siseselt on liikmelisus üksteisele avalik. Koduleheküljel (mis on tegemisel) loome eraldi rubriigi (salasõnaga kaitstult sisselogimisel) liikmetele.
MTÜ liikmeks saamisel palume saata lihtkirjaline avaldus MTÜ e-maili aadressil: meedikud.teadlased@gmail.com. Avalduse juurde palume lisada järgmised andmed:
  • täisnimi,
  • isikukood,
  • mob. nr,
  • aadress,
  • eriala,
  • töökoht (töökohad),
  • amet,
  • e-mail (palun jälgige, et e-mail oleks kindlasti reaalselt kasutusel olev- kuna see jääb esialgu peamiseks suhtluskanaliks).
Liikmekssoovijad (nt füsioterapeudid, psühholoogid jne), kes ei ole arsti-, õekutsega ega ka loodusteadlased, võivad saata oma avaldused analoogselt. Need jäävad esialgu ootele, nende liikmelisus tuleb otsustamisele MTÜ üldkoosolekul.

Lugupidamisega
jõudu, jaksu ja üksmeelt soovides
Alar Aab
Meeme Mõttus
Riin Sildos

 

Allikas: dr Meeme Mõttuse Facebook

Foto: Maksym Yemelyanov / Adobe Stock

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt