Kübarsepp: suurerakondade aeg on läbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuli 2013 kell 18:31MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik juhatuse liige Külliki Kübarsepp tõdeb, et kodanike seas valitsev lootusetuse tunne nagu poleks erakondade korruptsiooniga mõtet võidelda, tuleneb poliitilise konkurentsi puudumisest.

 

„Neli parlamendierakonda on viinud meid olukorda, kus kodanikud on kaotanud lootuse, et korruptsiooniga erakondades on üldse võimalik võidelda. Valitseb hirm ning kätest-jalust seotud tunne. Õnneks on olukorrale lahendused olemas,“ nentis Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul on vaja käesoleva aasta jooksul vastu võtta Riigikogus just nelja parlamendierakonna poolt paar muudatusettepanekut. „Rahvakogult saadi kindel mandaat alandada erakondade asutamiseks vajaminevat liikmete arvu vähemalt poole võrra. Suurerakondade aeg on läbi. Inimesed soovivad kodanikulähedasemat ning alt-üles juhtimisega erakondi. Massierakondi paraku hoitakse koos suletud ja range juhtimisstruktuuri kaudu,“ lisas ta.

Viimase pooleteist aasta sündmused Eesti erakondadega on murettekitavad. Väljapoole on tulnud signaale, et erakonnad ise saavad neist natuke isegi juba aru. Usalduse taastamine poliitika ja ühiskonna vahel on suures osas Riigikogu enda käes.

Lisaks pooldab MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik alandada erakondadele eraldatavaid toetusi riigieelarvest vähemalt poole võrra. Erakonnad on mittetulundusühingud, mis peavad lähtuma südametunnistusest ühiskonna arendamisel. Suured eraldised maksumaksja rahast seda paraku teha ei lase.

Eile tutvustati 2013. aasta rahvusvahelist korruptsiooniuuringut, kus tuli välja, et inimesed peavad kõige korrumpeerunuks erakondi. Eesti puhul toodi välja inimeste vähest huvi tegeleda korruptsiooni vastu võitusel.

 

 

Allikas: BNS (pressiteade)

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt