VIK ja Parem Eesti asutavad uue erakonna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. jaanuar 2014 kell 10:15MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik (VIK) ja ühendus Parem Eesti (PE) leppisid eile kokku, et asuvad koos tegema ettevalmistusi uue erakonna loomiseks, mis peaks sündima veebruaris, vahendas BNS.

 

Kohtumisel leiti üksmeelselt, et Eesti poliitiline süsteem vajab uut energilist jõudu, mis muudaks poliitika tegemise stiili ja ärgitaks ka olemasolevaid erakondi oma senist käekirja muutma, ütles VIK esimees Andres Herkel. Ta rõhutas, et Eesti vajab avatumat poliitilist konkurentsi, kui praeguseks kujunenud neljaparteisüsteem pakkuda suudab.

“Leiame, et Jääkeldri, Rahvakogu, Harta ja teiste kodanikualgatuste võimalused on ammendunud ja valdavalt ei ole neid kuulda võetud. Järelikult tuleb astuda järgmine samm. Meie kõige tähtsam eesmärk on taastada kõikumalöönud usaldus ja usk oma riigi vastu.  See on põhjus, miks poliitikud peaksid peeglisse vaatama ja mitte arvama, et ühiskond on rumal,” ütles Herkel.

PE esimees, ettevõtja Maario Laas  märkis, et tänastel erakondadel puudub selge visioon, milline peaks olema Eesti, et inimesed saaksid siin õnnelikult elada ja tunneksid, et nendega ka reaalselt arvestatakse. “Erinevate edulugude kopeerimine ei anna meile kunagi võimalust saavutada soovitud edu,” lausus Laas. “Selleks, et Eesti saaks tekkinud kriisist välja tulla, on vaja selget ideed, millisena me näeme ideaalis Eestit 50 ja 100 aasta pärast.”

MTÜ-l VIK on ligi 300 liiget ja nad osalesid sügisel kohalikel valimistel erinevate valimisliitude kaudu, näiteks Vaba Tallinna Kodanik Tallinnas ja Isamaaline Tartu Kodanik Tartus. Ühendusel PE fikseeritud liikmeskond puudub, vaid nad on pidanud laiapõhjalist dialoogi erinevate aktiivsete kodanikualgatuslike organisatsioonidega ja korraldanud arvuka osavõtjaskonnaga üritusi vastava üle-eestilise võrgustiku loomiseks.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: addit.ee

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt