Laenuvõlast ei päästa ka kodu sundmüük

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2013 kell 16:38 

Kuigi kinnisvaraturg tasapisi kosub, on kodulaenuvõlglased jätkuvalt hädas, sest pärast vara sundmüüki tuleb pangale ikkagi tasuda tuhandeid eurosid, kirjutab Õhtuleht.

 

Mullu detsembris langetati Viru maakohtus ühel päeval kaks säärast otsust, kus Swedbank oli hagenud kodulaenuvõlgnikku, kellelt mõisteti panga kasuks üle 10 000 euro, vahendab Põhjarannik. Seda hoolimata asjaolust, et inimene oli laenuga ostetud kodust juba ilma jäänud.

“Pahatihti on tõesti nii, et inimene jääb pärast kodust ilmajäämist edasi võlgu, sest kahjuks on kinnisvarahinnad võrreldes buumiajaga nii palju kukkunud,” kommenteeris Pindi Kinnisvara Jõhvi kontori kutseline maakler Imre Hardõkainen, kes teeb koostööd Tallinna ja Narva kohtutäituritega ning on müünud hulga sundmüüki pandud kinnisvara.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles ajalehele, et arvestades praegust kinnisvaraturgu, on olukorrad, kus inimesed jäävad pärast vara müüki edasi võlglaseks, pigem tüüpilised kui erandlikud.

 

Allikas: Õhtuleht

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt