Otsitakse koduomanikke, kes on valmis maksuameti vastu kohtusse minema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2013 kell 9:06 

Kuigi Isamaa ja Res Publica Liidu valimislubadusest jäi mulje, nagu saaksid kõik koduomanikud sel aastal maamaksust priiks, on paljud koduomanikud saanud hoopis kopsakad maamaksuarved. Maksumaksjate liidu arvates oleks õiglane see asi kohtus vaidlustada ning otsib praegu inimesi, kes on valmis enda näite põhjal hagiavaldust tegema.

Arved on saanud kaas- ja ühisomanikud, äripindadega kortermajade ning ridaelamute elanikud jpt. See on aga vastuolus mitmete maamaksu sätete ja võrdse kohtlemise printsiibiga, vahendab Kanal 2 “Reporter”. “See ei ole meie arvates õiglane ja see asi tuleks kohtus vaidlustada,” kommenteerib Maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis. “Mulle tundub, et siis hakkavad seadusandjate veskid ka kiiremini liikuma.”
Maksumaksjate liit otsib inimesi, kes on enda näite põhjal nõus hagiavaldusi tegema. Kõik kulud võtab liit enda kanda. Lehise sõnul annab liit neile ka õigusabi ning aitab avaldust koostada.

Maamaksu maksimumini kergitamine tuli ootamatult

IRLi liige, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ei tunnista, et partei lubadus kodualuse maa maksu kaotamisest oleks inimeste ootused liiga kõrgele kruvinud. “Ma tean, et see on tekitanud inimestes väga palju tuska, aga peame täpselt selgitama, miks see olukord niimoodi on,” rääkis Parts “Reporterile”. Parts ütles, et nad ei osanud oodata, et nii paljud omavalitsused maamaksuvabastuse tuules oma maamaksu määra maksimumini kergitavad. Parts peab omavalitsuste selliseid otsuseid kahetsusväärseiks.

“Loosungid on ennegi petnud,” kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi, kes oma sõnul on selle lubaduse suhtes olnud skeptiline. “Ma oleksin seda teinud teistmoodi ja teises tempos.”

 

 

Allikas: Õhtuleht

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt