Mullu kaotas kodu rekordarv inimesi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 12:25Pidev hinnatõus ja muutumatu palganumber on viinud olukorrani, kus rekordarv inimesi ei ole suutnud oma kodulaenusid tagasi maksta. Kui möödunud aastal tundus, et 833 sundmüüki 2011. aastal võib olla tipp, siis mullu jäi oma kinnisvarast ilma 1300 inimest. Võrreldes 2011. aastaga on seda 56 protsenti enam, kirjutab E24.ee.

 

SEB panga eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas kommenteeris, et pikaajaliste võlgnevuste arv ja osakaal jätkuvalt väheneb. “Pikka aega võlas olevatest laenudest jõuab sundtäitmiseni vaid väike osa – enamikuga laenusaajatest leiame siiski muud lahendused,” ütles ta.

Küsimusele, millest tuleb see, et ajal, kui inimestel on hakanud justkui paremini minema, on sundmüüke rekordiliselt palju, on pankadel samuti kindel vastus olemas. Võib öelda, et tegemist oli n-ö sundmüükide haripunktiga, kuna müüki läks vara, mille omanike probleemid olid alanud aastaid varem. “Makseraskustes klientide puhul kasutame sundmüüki viimase võimalusena,” sõnas Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask panga seisukoha.

 

Et tulevikus probleemsete laenude osakaalu ohjes hoida, on pangad hakanud loobuma n-ö lõtvadest ärikommetest. Swedbanki juht Priit Perens märkis möödunud nädalal Postimehe ajakirjanikega raadios vesteldes, et pank ei võta enam laenutagatiseks laenutaotleja sugulaste kinnisvara. Teisisõnu ei saa oma vanaema suvilat enam pandiks panna, kuna surutise ajal jäid paljud käendajadki kohtutäituritele näppu.

 

Allikas: E24.ee

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt