Martin Helme: Kui on must, näita ust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. mai 2013 kell 10:29martin helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liikme ja erakonna juhi Mart Helme poeg Martin Helme avaldas Tallinna TV saates “Vaba mõtte klubi” arvamust, et Eesti immigratsioonipoliitikas peaks kehtima reegel “kui on must, näita ust”.

Helme kommenteeris Postimehele, et ta põhimõtteliselt ja kategooriliselt keeldub leppimast, et poliitkorrektsed kaanonid kirjutavad talle ette, mismoodi või mis väljenditega ta võib end poliitikas väljendada. Tema arvates on kõige problemaatilisemaks seltskonnaks moslemid.

Postimees kirjutab, et saates maalis Helme oma kujutluspildi, missugune Eesti oleks tulemas leebema immigratsioonipoliitika puhul: “Siis tehakse neile Virumaale keskus, nad hakkavad seal kohalikes külades käima varastamas, rüüstamas, vägistamas – sest täpselt seda nad teevad, muud nad ei teegi – ja siis räägitakse meile, millised rassistid kohapeal on ja nendega läbi ei saa. Milleks meile sellist jama?”

Telegrami toimetusel on raske neid väiteid kommenteerida. Esiteks peaks noorem Helme endale selgeks tegema, kes on moslemid ja mida kirjutatakse koraanis. Teiseks peaks Martin aru saama, et poliitiliselt mitte-korrektne olemisel ja labasusel on vahe sees. Kolmandaks – kas tõesti kavatseb EKRE oma austajaskonda värvata kõik Eestis elavad natsid ja rassistid? Selge on ju see, et olukorras ei ole süügi mitte immigrandid ise, vaid poliitika ja sellele järeldusele jõuti tegelikult ka saates.

Soovitame poliitikahuvilistel ise interneti abil “Vaba mõtte klubi” läbi vaadata, sest saates vahetati väga huvitavaid mõtteid teemadel, miks toimus Lennart Meri konverents Uue Maailmakorra sildi all (kas New World Order ei olegi vandenõuteooria?), mida rääkis peaminister oma kõnes Reformierakonna üldkogul ning arutluse all olid loomulikult ka Rootsi rahutused.  Sõna võtsid Peeter Ernits, Martin Helme, Urmas Roosimägi, Anti Poolamets ja Leo Kunnas.

 

Untitled

 

Allikas: Postimees, Lennart Meri konverentsi veebileht

Vaata ka 28. mail eetris olnud Tallinna TV “Vaba mõtte klubi” I osa ja II osa.

Fotod: ekraanitõmmised

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt