Martin Helme: Kadriorus elab kaks puuki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. mai 2013 kell 11:02Untitled

Andres Raid usutles Tallinna TV-s Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liiget Martin Helmet, kes leidis, et kuigi president Arnold Rüütlil olid omad probleemid, ei olnud tema ümber rahaskandaale. “See seltskond, keda me praegu seal Kadriorus näeme… Minu meelest ikkagi on tegemist kahe puugiga, kes on Eesti rahva kukil lihtsalt,” kommenteeris Helme.

 

Poliitik meenutas ka, et president Ilves käis enne ametisse astumist Ameerika saatkonnas kurtmas, et see on üks närune amet, kus makstakse näruselt vähe, ja üleüldse on see üks mage töökoht. “Ta on jäänud oma sõnale põhimõtteliselt truuks: kuna makstakse näruselt vähe, siis tuleb pigistada juurde teistest kanalitest. Ja, noh, neid kanaleid on väga leidlikult õnnestunud tal ikkagi leida. On see siis maksmine oma naisele Ärma talus ööbimise eest või mingisuguste esinduskulude lükkamine presidendikantselei arvetesse,” sõnas ta.

Helme nentis, et Ilves lüpsab riiki ilma igasuguse häbita ja tema tegevus selles vallas algas ammu enne presidendiks saamist. Näiteks tõi Helme selle, et Ilves sai Eestisse naastes erastada müstiliste EVP-de eest Tallinna kesklinnas korteri.

Saatejuht küsis ka, et kuna tegemist on ikkagi presidendipaariga, siis äkki peaks tegu olema kriitikavaba teemaga? Helme arvates ei tule selliste asjadega kindlasti leppida, sest Eesti on demokraatlik riik ja suu kinni hoidmine oleks täiesti ebademokraatlik.

Helme tõi välja ka, et Ilves olevat kunagi ise presidendi otsevalimist pooldanud, kuid pärast presidendiks saamist on ta seda seisukohta muutnud.

 

Allikad: Minut.ee, Tallinna TV

Ilvese arvamusest presidendi otsevalimiste kohta: ERR

Foto: ekraanitõmmis

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt