Martna vallas surevad massiliselt mesilased

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuni 2013 kell 20:05Martna valla ainukese registreeritud mesila omaniku mesilased hakkasid sel nädalal äkitselt surema, kirjutab Lääne Elu.

 

Arvo Kirs on mesilasi pidanud üle 40 aasta ja ütles, et niisugust äkilist suremist ei ole tema silmad veel näinud. “Täiesti enneolematu ja massiline. Midagi on väga valesti,” sõnas Kirs, kes märkas kolmapäeval ühe mesipuu lennulaua alla kukkuvaid mesilasi. Ta pani lennulaua alla plaadi ja järgmiseks hommikuks oli sellele tekkinud terve kuhi surnud mesilasi. Selgus, et surevad ka teiste tarude mesilased.

Enam näikse surevat just tugevamate, rohkem korjel käivate perede mesilased, aga surnuid on iga puu ees. Kokku on Kirsil 20 peret. „Tigedad on ka, ei tunne oma mesilasi äragi,” sõnas Kirs. Kuigi mesilasi võib olla tabanud mõni haigus, arvab Kirs, et rapsipõldudel on tehtud hiilamardika tõrjet.

Neljapäeval käis kohapeal põllumajandusameti Lääne keskuse peainspektor Jaak Otisalu ja võttis proovid. Surnud mesilasi analüüsib põllumajandusuuringute keskuse labor, kus tehakse paari nädala jooksul kindlaks, kas surma on põhjustanud putukatõrjevahend. Kui see on nii, siis tegeleb amet juhtumiga edasi.

 

Loe kogu artiklit Lääne Elust.

Foto: thecelestialconvergence.blogspot.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt