Meeleavaldus metsade kaitseks: mets on Eesti rahva vabadus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2022 kell 11:29“Austatud Eestimaa rahvas, loodus vajab Teie tuge rohkem kui kunagi varem,” pöörduvad kõigi inimeste poole MTÜ Eesti Metsa Abiks ja Fridays For Future. Eestimaa metsasid raiutakse hetkel kiiremini kui meie kõigi kodumaa loodus jõuab üleraiest taastuda. Looduskeskkonna ja loodusvarade kahjustamine peab koheselt lõppema.

 

Mets on kaitse nii meie vaimule kui ka füüsilisele kehale. Üheskoos suudame Eestimaa metsades toimuva seadustega lubatud rüüstamise peatada ja teha seda enne kui on liiga hilja.

Eestimaa rahvas, astume üheskoos Eesti metsade eest välja ja kohtume 16.aprillil, KELL 13.00 Tallinnas VABADUSE VÄLJAKUL. Anname üheskoos rahumeelselt riigikogulastele, poliiterakondadele ja metsatööstusele teada, et “METS ON MEIE KAITSE ALL”.

🦉 Meeleavaldus on reaktsioon kohaliku puidutööstuse jõulisele pealetungile Eesti metsa suunas ajal kui meie pilgud on suunatud Ukraina vabaduse poole. Eesti looduse kahjustamine ja metsatööstuse soov linnurahu eirata kümnete tuhandete linnupoegade elu hinnaga, ei ole kultuurses ühiskonnas vastuvõetav.

🦉 Meeleavalduse eesmärk on edastada riigikogulastele, poliiterakondadele ja metsatööstusele selgesti mõistetav nõue, et Eesti inimeste arvamust ja meelsust tuleb koheselt arvesse võtta, looduskeskkonda oma elurikkusega tuleb hoida ka järeltulevate põlvkondade jaoks, meil ei ole õigust laste tulevikust mööda vaadata.

🦉Looduskeskkonda kahjustavad raied on vaja lõplikult ajalukku jätta ja asendada loodust väärtustava ning julgeolekut tagava metsamajandusega.

🦉 Eesti Riigikogu koos Vabariigi Valitsusega peab läbi seadusandluse lõpu tegema lageraie põhisele rüüstamisele, mis toimub tänase päevani Eestimaa metsades.

🦉 Metsa majandades tuleb arvestada ka metsa ökoloogiliste, kultuuriliste ja sotsiaalsete väärtustega

🦉Tagasi au sisse tuleb tuua jätkusuutlik metsade majandamine, kasutades ka püsimetsanduslikke võtteid. Püsimetsandus on traditsiooniline, metsa kui tervikuga arvestav kodukohapõhine majandamisviis, mis tagab looduskeskkonna säilimise ja ühtlasi toetab riiklikku julgeolekut.

Meeleavalduse “METS ON EESTI RAHVA VABADUS” korraldajateks on Eesti Metsa Abiks ja Fridays For Future. Meeleavaldust toetavad mitmed looduskaitseorganisatsioonid ja partnerid üle Eestimaa.

Jaga informatsiooni meeleavalduse kohta. Tule ka Vabaduse väljakule kohale koos perega ning kutsu tuttavad, lähedased kaasa ja võimalusel toeta meeleavalduse läbiviimist ja Eesti looduskaitset.

Ära jää ootama momenti kuni harvester uuesti Sinule olulisse kodu-, seene-, marja või sportimismetsa jõuab, vaid tule 16. aprillil, KELL 13.00 VABADUSE VÄLJAKULE. Planeeri see üks päev aastas Eestimaa looduse tulevikule ja teeme koos ajaloolise sammu Eesti metsade kaitseks!Koos muudame Eesti metsade saatust!

 

Palun anna enda panus meeleavalduse korraldamiseks siin: https://www.eestimetsaabiks.ee/toeta/

Allikas: Meeleavalduse Facebook

 

Toimetasid EMA ja FFFKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt