Tuled KAH Metsa! Eesti keskkonnaühendused kutsuvad 24. veebruaril raielankidel küünlaid süütama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2022 kell 15:31Eesti keskkonnaühendused kutsuvad 24. veebruaril kõiki metsasõpru aktsiooni “Tuled KAH Metsa” raames süütama küünlad riigimetsas maha saetud raielankide kändudel. Üleskutse autorite eesmärgiks on kutsuda inimesi tähistama Eesti Vabariigi sünnipäeva tervislikult värskes õhus. Korraldajate sõnul meenutagu iga küünal langenud puu kännul, et vabas riigis vaba rahvana elamine on nii erakordne võimalus kui ka vastutus tervikliku elukeskkonna tasakaalu tagamisel.

 

“Mets katab ligi poole Eesti maismaast. Ometi on lageraied jõudnud juba asulate ümbrusse ja üleeuroopalise “NATURA 2000″ loodus- ja linnukaitsealadele. Metsa- ja puidutööstus on muutnud metsamaad puupõldudeks. Kaovad miljonite metsaelanike elupaigad ja hävib aastatuhandete jooksul väljakujunenud eriline looduslik kooslus. Kui niimoodi jätkame, kasvavad meie lapsed ja lapselapsed üles riigis, kus ei laiu põlismetsad ega laula linnud. Kutsume inimesi raielankidele valgust viima. Soovime, et valitsuse ja riigikogu liikmed ning looduskeskkonna eest vastutavad ametnikud näitaksid, et nad hoolivad metsast kui terviklikust elukeskkonnast ja näeksid puidu taga metsi,” seisab korraldajate pöördumises.

Üritusel osalemiseks tuleb 24. veebruaril kodukohas maha raiutud riigimetsa puukändudele asetada klaaspurgis küünal ja jagada pilte sotsiaalmeedias viitega #puudetagaonmets. Seejärel palutakse fotod lisada ürituse kaardile aadressil www.rannamannikud.ee/puudetagaonmets. Lisaks võiks saata fotod sinu poolt valitud riigikogu saadikule küsimusega, mida ta teeb kodukoha metsade säilimiseks.

Iga osaleja vastutab keskkonnasäästliku käitumise eest ja viib 24.02 õhtul või 25.02 varahommikul kustunud küünlad ja purgid lähimasse pakendikonteinerisse. Korraldajad soovitavad panna küünlad klaaspurki, mis kaitseb leeki tuule eest ega risusta metsaalust plastikuga.

Aktsiooni korraldavad teiste seas MTÜ Rannamännikute kaitseks, MTÜ Päästame Eesti Metsad, MTÜ Loomus, Romantiline Rannatee ja Eesti Fridays For Future.

Vajaliku info üritusel osalemiseks leiate Facebooki sündmuse lehelt “Tuled KAH metsa!” või veebilehelt aadressiga: www.rannamannikud.ee.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt