Miks ei astu riik samme prostituutide maksustamiseks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2013 kell 15:45prostituutElver Loho kirjutas täna oma Facebooki seinale, et ta päris rahandusministeeriumilt aru, miks riik ei astu samme prostituutide maksustamiseks, mis oleks ometi tulus rahaallikas.

 

Loho jagas: Küsisin Rahandusministeeriumilt, et miks riik ei kogu maksutulu prostitutsioonilt. Mäletan, et huvi tundis ka Marek Strandberg hiljutises raadiosaates. Igatahes kantsler Veiko Tali saatis sellise vastuse: “Kirjutate oma kirjas, et riik ei astu samme selles suunas, et prostitutsioonist saadud tulult makse koguda ning soovite teada, miks Maksu- ja Tolliamet seda tuluallikat ignoreerib.

Kinnitame, et Rahandusministeerium ei anna Maksu- ja Tolliametile suuniseid ega korraldusi selle kohta, milliseid valdkondi peaks rohkem või vähem kontrollima. Maksuriskide hindamine ja kindlaksmääramine, maksuseaduste rikkumiste ennetamine, tõkestamine ja kontrollide läbiviimine on Maksu- ja Tolliameti ülesanded ning nende täitmise korraldamine on ameti juhtkonna pädevuses.

Nii nagu Te ise õigesti märgite, maksab residendist füüsiline isik tulumaksu kõigilt saadud tuludelt ning ka prostitutsioonist saadud tulu kuulub maksustatavate tulude hulka. Eelkõige on kohustus maksumaksjal saadud maksustatav tulu deklareerida ja maksud tasuda. Oleme veendunud, et Maksu- ja Tolliamet määrab tasumisele kuuluva maksusumma, kui ta tuvastab, et need kohustused on jäänud täitmata.”

 

 

Allikas: Facebook

Foto: itv.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.