Mikser: Eesti energiaturul konkurents ei toimi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuli 2013 kell 18:03elekter

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri hinnangul ei tööta avatud energiaturg ei tööta Eestis tarbijate hüvanguks. “Riik on tarbija kaitsel väga vähe ära teinud. Samas on Eesti Energia osakaal siinsel elektriturul üle 70 protsendi, mis tähendab, et konkurents ei toimi ning suurettevõte on jõupositsioonis. Nii on energiaturu avanemine tarbijate jaoks kaasa toonud ränga hinnatõusu,” ütles Mikser erakonna pressiesindaja teatel.

 

“Lisaks energiaallikate mitmekesistamisele on oluline ka kontrollida ettevõtete turuosa, nagu seda on teinud Põhjamaad. Tarbija – nii majapidamiste kui ettevõtete – seisukohalt on oluline, et ühegi ettevõtte turuosa ei oleks domineeriv,” sõnas Mikser. Tema sõnul on selleks vajalik esimese sammuna konkurentsiametile suurema ja tegeliku rolli andmine.

SDE on korduvalt esitanud eelnõu, mille kohaselt kaetaks taastuvenergia toetussummad saastekvootide müügist laekuva rahaga, mis vähendaks inimeste elektriarvet kümnendiku võrra. Samuti on SDE teinud ettepaneku elektriaktsiisi alandamiseks Euroopa Liidu nõutavale miinimumtasemele nagu enamustes Euroopa riikides, mis vähendaks elektriarvet veel kolm protsenti.

 

Allikas: BNS

Foto: eandemanagement.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt