Siiri Sisask: rikkamad ei kujuta ettegi, kui kasinalt osad peavad läbi saama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 9:52siirigalerii

Kui peaminister Andrus Ansip ütleb, et tuleb säästa ja kokku hoida, siis paljudel ei ole kokku hoida enam kusagilt. Kulutada ei saa ju rohkem, kui on mida kulutada – suur hulk inimesi elab vaesusriskis, ütles lauljatar Siiri Sisask Delfile.

 

Oma MTÜ Saagu Valgus tööga Raplas näeb ta, et igal kuul liitub abivajajatega uusi peresid. “Väga palju on peresid, kus ei saada rahaliselt hakkama ja vajatakse täiendavat abi,” rääkis Sisask. “Veebruaris oleme abi andnud juba paarikümnele perele, nende seas on ka uusi abivajajaid peresid.”

 
“Arvatavasti inimesed, kes tänases Eestis elukallidusega lahedalt toime tulevad ja kes ise puudust kannatama ei pea, ei kujuta ettegi, kui kasinalt suur osa Eesti peredest elab,” pakkus Sisask.

Ta kaldub arvama, et tegelikult on vaesuses ja ka nälga kannatavate laste arv suurem kui õiguskantsleri poolt välja öeldud umbes 45 000.

 
Lastega peredes on igal sendil tähendus

Ehkki Eesti suured pered saavad riigilt suuremaid rahalisi toetusi vastavalt laste arvule näitab tema kogemus Raplamaa Lasterikaste Perede Ühenduses, et toiduabi peab küsima toidupangalt. “Karmid hinnatõusud puudutavad meid kõiki, kuid eriti lastega peredes on igal sendil olulisem tähendus,” lausus Sisask.

 
Tõsine vaesumine ootab osa rahvast alles ees

“Karm, aga tõsi, et üllatavalt suured elektriarved, millega me nüüd toime tulema peame, panevad nii mõnegi perekonna vaesuma,” lisas Sisask. “Tõsine vaesumine ootab osa rahvast alles ees.”
“Ilmselt ei ole arvestatud, mida see suurele osale meie rahvast tähendab,” ütles Sisask. “Kui varem mõtlesime iibepoliitikale, siis nüüd peaksid poliitikud mõtlema hakkama, kuidas lastega peredele selgitada, et osa päevi nädalast tuleks ilma elektrita mööda saata. Teisiti kokku hoida võimalik enam ei ole.”

 

Täispikk artikkel: Delfi

 
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt