Ministeerium toetab Teeme Ära kampaania tutvustamist maailmas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2013 kell 11:35 

Välisminister Urmas Paet kinnitas Tallinnas kohtumisel Teeme Ära esindajatega, et välisministeerium toetab Teeme Ära prahikoristuskampaania kogemuste tutvustamist ja kasutamist maailmas. „Prahikoristuskampaania on ilmekas näide kodanikualgatusest ning sammukesest kestliku arengu põhimõtete juurutamisel,“ sõnas Paet välisministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

 

 

Paeti sõnul on Eesti keskkond Teeme Ära ettevõtmistest palju võitnud. „Eestist 2008. aastal alguse saanud kodanikualgatus on praktiliseks eeskujuks ka paljudele teistele riikidele. Praeguseks on kampaania kasvanud ülemaailmseks – eelmisel aastal koristasid vabatahtlikud juba 70 riigis,“ lisas ta.

 

Aprillikuus toimusid maailmakoristuse raames kampaaniad Indias, Kanadas, Ugandas, Liibanonis, Kreekas, Horvaatias, Ukrainas, Mongoolias, Rootsis, Hispaanias, Bulgaarias ja Lätis. „Eelmise aasta juunikuus tutvustasime üheskoos Teeme Ära prahikoristuskampaaniat Brasiilias kõrgetasemelisel ja tuhandete osavõtjatega Rio+20 ÜRO kestliku arengu konverentsil,“ lausus Paet. „Soovime sarnast koostööd jätkata ka tulevikus,“ kinnitas ta.

 

Samuti on Paeti sõnul heaks koostöönäiteks Teeme Ära näituse korraldamine ÜRO Genfi peakorteri hoones 27. maist kuni 14. juunini 2013, mille avamisega tähistatakse selle kestlikule arengule suunatud algatuse kuuendat aastapäeva. Näitus on valminud välisministeeriumi ja keskkonnaministeeriumi ning Teeme Ära meeskonna koostöös. Seal esitletakse projekti Teeme Ära fotosid, mis on tehtud erinevates riikides ning projekti tutvustavat videomaterjali.

 

 

Allikas: GoodNews

Pilt: Bioneer

 

Toimetas: Meeli Seermaa

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt