Täna õhtul toimub Restart Eesti koosolek

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 9:34restart

Eesti toimimissüsteeme puhastada ja uuendada sooviv kodanikualgatus-liikumine Restart Eesti peab täna õhtul kell 18 oma esimest koosolekut Kohilas. Loengu Restart Eesti kohta peab Ülo Vooglaid. Loeng võetakse linti ja seda saab hiljem vaadata-kuulata ka Telegrami vahendusel.

 

“Lohutuseks neile inimestele, kes sellest üldse esimest korda kuulevad, ütlen seda, et tegu on esimese kohtumisega ning kõik sünnib edasi ühises panustamises,” kommenteerib Restart Eesti idee autor Madis Masing ja lisab: “Sihiks on uus, parem süsteem, mille järgi elada nii, et kõigil oleks parem.”

 

RESTART EESTI on algatus, mille sihiks on luua uus inimelukorralduse süsteem, mis loob eeldusi selleks, et võimalikult paljud indiviidid jõuaksid võimalikult lähedale oma täispotentsiaalile (eneseaktualisatsioonile). Seega tugineme humanistlikule maailmavaatele, mille kohaselt kõik sünnivad andekatena ning headena ja igaühel on võimalus ennast teostada oma kogukonnas/ühiskonnas, olles õnnelik ja terve. RESTART mudelina võiks olla midagi sellist:

Realistlik – st ära tehtav. Muudame seda, mida saame ning lepime sellega, mida ei saa. Nii ajakava, ressurssid, pädevused, tempo, rütm jms peavad olema realistlikud.

Edukas – riskid on maandatud, tulemustele orienteeritud. Edu all pean silmas soovitud seisundi saavutamist.

Süsteemne – mõisted, nähtused, protsessid jms ning nende vahelised seosed on paigas.

Terviklik – ühtegi süsteemi osa ei jäta välja või vähema tähelepanu alla. Kett on nii tugev kui nõrgim lüli.

Arusaadav – kõik, mis teeme ja räägime, peab olema endale ja teistele mõistetav. Tagasi- ja edasisidestatud ning selgelt kommunikeeritud.

Rahuldav – selle tegemine peab rahuldama teostajate põhivajadused ning samal ajal peab olema see ka tore, hariv, pakkudes kõigile eneseteostust.

Taasloov – süsteem peab olema avatud ning suunatud edasisele arengule, looma eeldusi edasiminekuks.

 

Üheks konkreetseks eesmärgiks võiks olla inimesest välja rookida AHV – st  Ahnus, Hirm ja Vägivald . AHV-i võiks “tappa” RAKETT.

Reflektsioonivõime – aitame kaasa inimeste reflektsioonivõime suurenemisele, st võimele näha iseennast ja teisi mitmest vaatenurgast ning oskust analüüsida ja sünteesida
.

Avatus – aitame kaasa inimeste avatuse suurenemisele, st teistsugustele mõtetele, lähenemistele, arusaamadele, kommetele, uskumustele jms – eriti oluline on aga olla avatud kogemustele, sh teadvusseisundi muutust esiletoovatele kogemustele.

Kriitiline mõtemine – aitame kaasa sellele, et võimalikult paljud inimesed omandaksid võime kriitiliselt mõelda – st mõtlemist oma peaga, konformsusest vabanemist ning nägemist “asjade” taha.

Empaatia – aitame kaasa sellele, et inimeste empaatiavõime suureneks seoses teiste inimeste ning loomadega.

Teadlikkus – aitame kaasa sellele, et võimalikult paljud inimesed saaksid teadlikuks iseendast ning saavutaksid emotsionaalse, sotsiaalse ja spirituaalse küpsuse.

Terviklikkus – läheneme inimkogemusele kui tervikule, st õpime arvestama kõige sellega, mis mõjutab meie psüühikat, protsesse ja käitumist, mitte tegelema vaid sellega, mida saab “uurida teaduslikult tõendatud meetoditega”.

Kõige selle juures on tähtis ka loomulikult ILU: Innovatsioon, Loovus ja Usk.

 

 

Lisainfo: Madis Masing, madismasing@gmail.com

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt