15. septembril koristab pea kogu maailm Eesti eestvedamisel loodust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2018 kell 16:3915. septembril toimub maailma suurim kodanikualgatus Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse sel päeval Eestist. Meie eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga 150 riiki.

 

Üleilmne koristuspäev teeb koos päikesega planeedile tiiru peale – algab hommikul Uus-Meremaal ning lõpeb 30 tundi hiljem Hawaiil. Eesti koristustalgud algavad 15. septembri hommikul kell 10. Kogu koristusaktsiooni saab jälgida Maailmakoristuspäeva kodulehelt www.worldcleanupday.org ja www.err.ee, aga ka Facebookis ja YouTube’s 24 tundi vältava otsesaate vahendusel.

Maailma ajaloo suurimast kodanikualgatusest on võimalik osa võtta ka igal eestlasel. Koristustalgutele registreerimiseks tuleb minna Maailmakoristuspäeva Eesti kodulehele www.maailmakoristus.ee ning valida endale koristuspunkt. Spetsiaalsel registreerimisplatvormil on üle Eesti välja toodud koristuspiirkonnad, millega liituda. Nende seast on võimalik valida endale lähim või sobivaim. Registreerimine on vajalik, et iga koht saaks piisava hulga abikäsi ning kõik prügistatud paigad kenasti kaetud. Registreerida saab nii eraisiku, organisatsiooni kui sõpruskonnana.

Prügi jõudmise jäätmejaama korraldab maaomanik, kelle territooriumilt prügi koristatakse. Maailmakoristuspäeva suurimad partnerid on RMK, Maanteeamet ning kõik kohalikud omavalitsused, kes on oma toetust Maailmakoristuspäevale moel või teisel kinnitanud. Lisaks on oma õla on alla pannud paljud ettevõtted ja riigiasutused, kes toetavad nii Maailmakoristuse eesmärke ning mõtteviisi kui ka tulevad ja aitavad Eesti looduse 15. septembril puhtaks kraamida.

Maailmakoristuspäev on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.

 

Mida sina saaksid teha, et 15. septembril toimuv maailmakoristuspäev õnnestuks:

– Jälgi Maailmakoristuspäeva kanaleid FacebookisInstagramis ja Twitteris ning jaga infot oma sõpradele nii Eestis kui välismaal.

– Liitu koristusaktsiooniga, kas Eestis või välismaal.

– Jaga oma kogemusi videote või fotode vahendusel kasutades #maailmakoristuspäev#maailmakoristus #viisteistseptember #worldcleanupday #ev100 teemaviiteid.

– Liitu maailma suurima kodanikuaktsiooni vabatahtlike meeskonnaga, oodatud on juhtimis-, organiseerimis- ja sotsiaalmeedia oskusega inimesed.

 

Uuri ka: Põnevaid fakte prügi kohta maailmas ja Eestis

Lisainfo: Maailmakoristuspäev Eestis: www.maailmakoristus.ee, Rahvusvaheline World Cleanup Daywww.worldcleanupday.org

Pilt: letsdoitworld.org

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt