Üle Eesti toimuv Ühisnädal tutvustab kodanikualgatust- ja ühiskonda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2014 kell 12:08Esmaspäeval, 24. novembril algas üleriigiline Ühisnädal, mille eesmärgiks on tutvustada kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda. Ettevõtmine toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 30. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist, kokku leiab programmist pea 200 sündmust.

 

Ühisnädala ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, talguid, kärajaid, filmiõhtuid, viktoriine, MTÜde avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu, erinevad õpitube ja vabatahtlike aktsioone. Nädala jooksul toimuvad ka mitmed foorumid ja osaluskohvikud, kus saab nii kuulata kui ka ise aktiivselt kaasa rääkida kodanikuühiskonda puudutavatel teemadel.

Ühisnädala korraldaja Maiko Kesküla Järvamaa arenduskeskusest ütles, et Ühisnädal pakub häid võimalusi tutvumaks uute algatustega kõikjal üle Eesti ja kutsus kõiki üles kaasa lööma. “Ühisnädalal leiab aset ka palju tunnustamisüritusi. Siingi ergutaks – ütleme aitäh neile, kes
jaksavad omast vabast ajast teiste heaks asju teha, just nendele inimestele rajaneb suuresti meie kogukond,” lausus Kesküla.

Paljudes Eesti maakondades antakse sel nädalal välja tunnustusi kogukonnas aasta jooksul positiivset muutust loonud mittetulundusühendusele ja inimesele, kes pälvivad ka aunimetuse “sädeinimene”, “vabakondlane” jt. Samuti viivad Eesti Külaliikumine Kodukant ja Vabatahtliku Tegevuse Võrgustik koostöös läbi kümneid vabatahtlike aktsioone. Näiteks valmistatakse Saaremaal kassikaku pesasid, viiakse läbi talguid Lihula mõisas ja Kiduspe kabelis, tehakse mobiilifilme või meisterdatakse üheskoos heategevuseks jõulukaarte.

Noored saavad Ühisnädalal minna osaluskohvikutesse, mis toimuvad Eesti eri paigus ja kus on võimalik otsustajatega ühise laua taga leida lahendusi aktuaalsetele küsimustele.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimub sel aastal teistkordselt. Seda korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Domus Dorpatensise, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja teiste arvukate partneritega. 2013. aastal viidi Ühisnädala raames läbi 200 sündmust, millest võttis osa üle 6000 inimese. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kuuekümne organisatsiooni.

 

Allikas:  Ühisnädal

Foto:

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt