OECD: Eesti tööturg on majanduskriisist erakordselt kiiresti taastunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2013 kell 13:05Eile esitles sotsiaalminister Taavi Rõivas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) töö- ja sotsiaalküsimuste komitees Eesti jätkuraportit, mis andis ülevaate viimastest arengutest tööturu ja sotsiaalkaitse valdkonnas, teatas sotsiaalministeerium. “Kriisiaegadel oli Eesti tööpuudus üks suuremaid OECD-s, kuid praeguseks on see langenud alla OECD riikide keskmise,” ütles Rõivas. Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja teatas BNS-ile, et minister tõi eraldi välja muudatused tööturuteenuste pakkumises, mis on Eestil aidanud tõsta tööhõivet, ja tutvustas edasisi reformiplaane. Viimaste OECD andmete kohaselt on Eestis tööpuudus langenud 7,9 protsenti. 

 

Põhjalikuma tagasiside Eesti arengute kohta andis Soome esindaja, kes rõhutas Eesti ja Soome tihedaid majandus- ning sotsiaalseid sidemeid. Ta tunnustas Eesti viimase aja kiiret arengut, otsusekindlust majanduskriisi aastatel ning avaldas lootust omavahelise hea koostöö jätkumiseks.

Samuti sai Eesti väga positiivse hinnangu IT-teenuste arengutele. Pressiesindaja teatel kiitsid liikmesriigid ja sekretariaat ka Eesti töövõimetusreformi kavatsusi. Mitu riiki tundsid erilist huvi noorte tööhõive, laste olukorra ning ka lastehoiuteenuste kättesaadavuse ning naiste tööhõive vastu.

 

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: commons.wikimedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt