Leedulased muretsevad vaesuse ja korruptsiooni pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 16:55 

Leedu elanike arvates on tänapäeva maailma valusaimad probleemid vaesus ja korruptsioon, näitavad hiljuti läbi viidud ülemaailmse küsitluse tulemused, vahendab BNS.
Kõige murettekitavamateks nimetas 53 protsenti leedulastest majandusprobleeme ja 33 protsenti ühiskondlikke probleeme, ilmneb WIN-Gallup Internationali arvamusuuringust, mis viidi läbi 56 riigis.

“Leedu inimestele teevad muret peamiselt majanduspribleemid, vaesus, tööpuudus. Aga üsna paljud nimetasid ka korruptsiooni üheks tänapäese päeva probleemiks,” ütles turu-uuringufirma RAIT juht Inga Nausediene.

Pisut alla viiendiku – 17 protsenti Leedu küsitletuist nimetas suurimaks globaalseks probleemiks vaesust ning lõhet rikaste ja vaeste vahel. Tööpuudust pidas murettekitavaks 16, korruptsiooni 14 protsenti.

Teiste ülemaailmsete probleemidena tõsteti veel esile kuritegevust (6,3 protsenti), sõdu ja konflikte (3,3), terrorismi (2,6), tervishoidu (2,5), globaliseerumist ja õiglast ülemaailmset kaubandust (2,1), inimõigusi (1,9), keskkonnakaitset (1,6), haridusprobleeme (1,2) ja usufundamentalismi (0,3 protsenti).

Küsimustele vastas 57 000 inimest 56 riigis, Eesti ega Läti nende hulka ei kuulunud. Leedus uuringu läbi viinud RAIT küsitles veebruaris 1000 15-74-aastast inimest.
Allikad: BNS, 15min

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt