Õpilasmalevas jagub kohti eelmise aastaga võrreldes enam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2013 kell 12:25Homme avaldab SA Õpilasmalev tänavuste malevarühmade nimekirja oma kodulehel www.malev.ee Eesootaval suvel võimaldab Õpilasmalev malevakohti 820 noorele, mis on ligi 100 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

 

 

Kodulehel olevatest nimekirjadest saab iga Tallinna noor vanuses 13-18 endale just kõige õigema ja sobivama valida. Rühmade nimekirja avaldamine on eelsoojenduseks 2. mail kell 15.00 algavale registreerimisele.

SA Õpilasmalev juhataja Maarja Saavik sõnas, et kasvanud on nii linnaväliste kui linnasiseste malevakohtade arv, mis annab lootust
malevaelust osa saada päris paljudele noortele, kes näiteks eelmisel aastal joone alla jäid. “Olgugi, et meie põhirõhk on linnavälistel
rühmadel, kuna antud formaat pakub noorele siiski kõige autentsemat malevakogemust, oleme näinud vaeva, et ka Tallinna linnas oleks piisavalt mitmekülgne valik nende noorte jaoks, kes oma vanuse tõttu linnavälisesse malevarühma veel sõita ei saa,“ märkis Saavik.

SA Õpilasmalev nõukogu esimees Tiit Terik tõi välja, et tänavuste rühmade tööandjate hulgas on nii väikese tootmismahuga talupidajaid kui ka suurettevõtjaid ning rühmad varieeruvad oma asukoha poolest Saaremaast Lõuna-Eestini. Võimalus on tööle asuda erinevates valdkondades – valikus on loomulikult marjakorjamine, haljastus ja erinevad heakorratööd, aga noored saavad oma abikäed ulatada ka turbarabahoolduses, astelpajuistikute hoolduses, flaierite jagamisel ja mujalgi. “Maleva puhul polegi niivõrd oluline kus ja millist tööd teha, vaid kuidas pakutavat võimalust enda jaoks maksimaalselt ära kasutada,“ sõnas Terik.

Olgugi, et rühmad on planeeritud, tasub nendel, kes sooviksid malevlasi enda juurde tööle palgata, siiski endast märku anda. “Kui peaksime mingil hetkel lisarahastust leidma, võib tekkida võimalus rühmasid juurde luua, kui mitte, saab kontakti alles hoida järgmist aastat silmas pidades,“ selgitas Saavik.

Õpilasmalev on suunatud noortele vanuses 13-18 eluaastat, mille eesmärk on töökasvatus ja sotsiaalse kompetentsi kujundamine. Möödunud aastal osales õpilasmaleva rühmades üle Eesti 4500 noort, neist 720 olid tallinnlased. Tallinna Õpilasmaleva tegevust kureerib Tallinna Linnavolikogu 20. veebruari 2003 otsusega loodud Sihtasutus Õpilasmalev. Tallinna linna kõrval toetab malevate korraldamist ka Eesti Noorsootöö Keskus.

 

Lisainfo: www.malev.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt