Kreeka põllumehed jagasid rahvale tasuta toitu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2013 kell 14:49 

Mitte kuigi kaua aega tagasi nautisid kreeklased kõrgeid palkasid ja näiliselt mitte kunagi lõppevat majanduskasvu. Möödunud nädalal põllumeeste meeleavaldusel aset leidnud tasuta toidu jagamine näitas aga, kui meeleheitlikku seisu on puudust kannatav rahvas aetud.

 

Tasuta toidu jagamine Ateenas eelmisel kolmapäeval algas rahumeelselt. Sajad kreeklased rivistusid põllumajandusministeeriumi ees, kus protestivad farmerid jagasid välja 50 tonni põllumajandussaadusi.

“Ma ei arvanud kunagi, et lõpetan siin,” sõnas 65-aastane Panagiota Petropoulus, kes saab 530 euro suurust kuupensioni, kuid ainuüksi üüri peale kulub sellest 300. “Ma ei saa endale midagi lubada, isegi mitte puuviljaturul. Kõik on kallis, hinnad tõusevad pidevalt ning samal ajal meie sissetulekud vähenevad ja töökohti ei ole.”

 

Telepildis domineerinud kaadrid tomatikottide ja porrudega tunglevatest inimestest on kogu riigis valla päästnud tuliseid sõnavõtte. “See vaatepilt tekitab viha. Olen vihane, et meie uhkel rahval ei ole piisavalt süüa, nad ei jaksa oma kodusid kütta ega tule ots otsaga kokku,” ütles vasakpoolse Syriza juristist parteiliige Kostas Barkas.

 

Allikad: Infowars, Reuters

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt