Põllumehed avaldavad täna EL-i suhtes meelt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 9:58Täna õhtul toimub Tallinnas Raekoja platsil põllumeeste protestiaktsioon, millega nõutakse võrdseid konkurentsitingimusi Euroopa Liidus, kirjutab ERR.

 

Meeleavaldus algab kell 16.30. Kõnekoosolekul esinevad põllumeeste keskliidu esindaja Jaan Sõrra, põllumajandus-kaubanduskoja esindaja Roomet Sõrmus, Tallinna linnapea Edgar Savisaar, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja parlamendierakondade esindajatena Aivar Kokk, Ester Tuiksoo, Igor Gräzin ja Kalvi Kõva.

 

Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmuse sõnul on tänase põllumeeste protestiaktsiooni eesmärgiks võidelda Eesti toidu konkurentsivõime eest.

Viimase pooleteise aasta jooksul on kolme Balti riigi põllumehed korraldanud mitmeid aktsioone. “Oleme oma kolleegidaga Lätis ja Leedus andnud endale aru, et tegelikult me oleme väga väiksed ja ka meie probleem on Euroopa Liidu jaoks üsna väike. Uudne on olnud see, et me tõesti oleme seda teinud kolme riigiga koos,” märkis Sõrmus.

 

Kell 17.30 süüdatakse üheaegselt heinapallid Raekoja platsil ja Via-Baltica trassil. Ikla piiripunktis antakse tuli üle Läti põllumeestele ja süüdatakse ühine lõke.

“Trassil Tallinn-Ikla on üles seatud umbes 160 heinapalli ja umbes sajas punktis need täna süüdatakse. Selleks oleme appi palunud kõikide parlamendis esindatud Eesti erakondade noortekogud, kes kõik on meile lahkesti ka abiks olnud,” rääkis Sõrmus.

Mehe sõnul toimub lisaks tänasele aktsioonile sel neljapäeval Brüsselis enne ülemkogu põllumeeste ühislaulmine. “See on juba neljas kord Brüsselis, meie aktsioonid on seal rahumeelsed, vaiksed ja kultuursed. Loodame, et selline sitkus ja järjekindlus viivad lõpuks tulemuseni.”

 

Allikas: ERR 1, ERR 2

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt