Omavalitsused kutsuvad kampaaniaga inimesi maale elama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2013 kell 9:08 

Algatus “Maale elama” sai mõne kuu eest alguse Läti ja Vene piiril asuvast Misso vallast, nüüd on kampaaniaga liitunud veel mitu omavalitsust, kes valmistuvad aprilliks kavandatavaks messiks, mille eesmärgiks on maale elama tahtjad sobivate piirkondadega kokku viia, kirjutab ERR.

 

Mooste mõisa viinavabriku kõrval esimest õppeaastat tegutsev rahvamuusikakool on kohaliku omavalitsuse aastatepikkuse töö vili. Krista ja Raivo Sildoja, kes väikeses koolis õpetavad, on ühed hiljutised Moostesse kolijad, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Otsustavaks sai erialase töö pakkumine. Arvamus, et maal pole tööd, ei pea paika. Tööd on reeglina rohkem kui tegijaid.

“Mul ei ole vahet, kus ma neid pille ehitan, kas Vändra vallas või Moostes. Tulin Kristaga kaasa, aga siis kujunes asi niimoodi, et huvilisi tuli nii palju, et Krista tööjõust üksi jäi väheks ja hakkasin ka õpetama,” rääkis pillimeister ja õpetaja Raivo Sildoja.

 

Nüüd ootab Mooste vald uute elanike näol lisa. Omavalitsus on koguni teinud detailplaneeringu vanasse sovhoosi õunapuuaeda, millest osa on jaotatud kaheksaks elamukrundiks. Suurem jagu krunte on ilma rahata saadaval ning maja ehitaja ei pea end isegi viljapuude istutamisega vaevama, peab vaid üleliigsed maha võtma.

Mooste vallavanem Ülo Needo märkis, et Mustamäele või Lasnamäele 100 või 150 tuhande euro eest korteri ostmise asemel võib sama raha või isegi poole või veerandi eest soetada maale korraliku maja looduse keskele.
Krista Sildoja lausus, et Moostes on olemas kaks täiesti korralikku toidupoodi, mis on lausa ime. “On olemas ka postkontor, koolidest rääkimata,” lisas ta.

Spetsiifiliste oskustega inimestest on vallakeskustest sageli põud, sest siin käiakse tööl nii Tartust kui Võrust.

Aprilliks peaks algatuses osa võtvad omavalitsused jõudma üheskoos Tallinna messile, et need, kes maaelu vastu tõesti huvi tunnevad, saaksid endale sobiva koha valida ning senised kartused ümber lükata.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt