Otsemüük kogub populaarsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 8:51BNS vahendab, et Eesti Otsemüügi Assotsiatsiooni (EDSA) statistika andmetel kogub inimeselt inimesele toimuv müük Eestis üha enam populaarsust. Otsemüügiks loetakse tarbekaupade ja teenuste turustamist otse tarbijale inimeselt-inimesele printsiibil, mis leiab üldjuhul aset kodudes, töökohtades või muudes paikades, mis ei ole ole mõeldud püsivaks jaemüügiks.

 

EDSA liikmete kogumüük kasvas mullu 19 protsenti ja oli kogusummas 29,7 miljonit eurot. Otsemüüjate arv kasvas viis protsenti ning on nüüd 22 000. Ühingusse kuuluvad firmad Avon, Amway, GNLD, Herbalife, Oriflame, NL, Lux ja Zinzino.

 

“Arvestades faktiga, et majanduse kasv oli eelmisel aastal 3,2 protsenti ja jaemüügi kasv seitse protsenti, on 19 protsenti otsemüügi jaoks tõepoolest muljetavaldav number. Otsemüügituru kiirem taastumine jaemüügi omast oli oodatav ja taas sai kinnitust see, et otsemüügiäril on tõepoolest suured võimalused”, ütles Balti riikide Otsemüügi Assotsiatsiooni peasekretär Gintautas Zaleckas.

 

Zaleckase sõnul on nii suurel kasvul kolm põhjust. “Esiteks majanduse taastumine, mis lõi tarbijale suuremad valikuvõimalused ja suurendas nende kulutusi. Samuti hindavad inimesed personaalset soovitust, mida otsemüük pakub ja enamus juhtudel ka võimalust toodet eelnevalt proovida ning sobimatuse korral see teise vastu välja vahetada. Lisaks toimetatakse tooted kiirelt tarbijale koju või töökohale. Ka uued tehnoloogiad on oluliselt tõstnud efektiivsust, mobiilside ja interneti võimalused on kõikjal ja alati erinevates vormides kättesaadavad,” rääkis Zaleckas.

 

Tema sõnul saavad otsemüügiga tegelevad konsultandid ja nende kliendid esitada tellimusi 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas. “Mitte vähem tähtsam põhjus on otsemüügiga tegelevate inimeste arvu kasv, mis on olnud abiks müügikasvule,” lisas Zaleckas.

 

Lätis kasvas otsemüük 11 ja Leedus 16 protsenti vastavalt 26 miljonit ja 36,5 miljonit eurot. Otsemüügiga tegelevate inimeste arv kasvas Lätis neli protsenti ja jõudis 26 000-ni, Leedu jäi ligikaudu endisele tasemele, mis on enam kui 31 000 inimest.

 

 

Allikas: BNS, EDSA

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt