Bitcoin – üha populaarsemaks muutuv valuuta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. märts 2013 kell 12:44bitcoinKüprose kriis ja üha süvenev usaldamatus pankade vastu on hoogu andmas alternatiivsetele moodustele raha paigutamiseks. Üheks kasvavaks trendiks on uue detsentraliseeritud virtuaalse valuuta – bitimüntide soetamine.

 

E-raha süsteem Bitcoin loodi 2009. aastal ning erinevalt enamikest teistest rahaühikutest ei tugine see usaldusele ühegi asutuse vastu. Bitimüntide kuuluvus talletatakse andmebaasi, mille pidamisse on kaasatud kõik Bitcoini võrgustikus osalevad arvutid. Seejuures on tagatud täielik kasutajate anonüümsus.

 

Sellel kuul tunnustas Bitcoini ja tema kasvavat populaarsust ka USA valitus, algatades virtuaalvaluutade reguleerimisprotsessi, et vältida võimalikku rahapesu ning teisi ohte. Bloombergi hinnangul on “alternatiivset maailmavaluutat” ringluses juba 600 miljoni USA dollari väärtuses.

 

Bitcoini vahetuskurss on pideval tõusuteel, ning saavutas pärast Küproselt tulnud ärevaid teateid oma rekordi – 74 USA dollarit ühe mündi eest. Bitcoini edasise edu tagaks ilmselt paradoksaalsel kombel identifitseerimisvõimalus ning aruandluse kohustus ehk siis üha suurenev sarnasus tavapangandusele, mille suunas ilmselt ka liigutakse.

 

Bitimünte aktsepteerivad mitmed tuntud veebilehed ning hetkel müüb üks Kanada noormees oma maja internetis 5362 bitimündi eest. Ülisuur anonüümsus võimaldab aga ka kaupade ostmist ja müüki sellistel lehtedel nagu Silk Road, mis on kurikuulus illegaalsete narkootikumide vahendamise tõttu.

 

Täna teatas StockHouse.com asutaja ja TDV meedia juht Jeff Berwick, et plaanib avada Küprosel Bitcoini automaadi, mis suudaks vahetada sularaha bitimüntideks ning vastupidi. Huvi Bitcoini vastu on hüppeliselt kasvanud viimastel nädalatel ka Hispaanias.

 

 

Allikad: PunaMust.org, Bloomberg, RT, Guardian, PRWeb

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt