Amazon on avamas kasutatud e-raamatute ja MP3-de turgu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2013 kell 20:54 

Veebruari alguses sai e-kaubanduse hiid Amazon patendi süsteemile, mis võimaldab kaubelda n-ö kasutatud digitaalsete failidega, olgu selleks siis raamatud, muusika või mängud.

 

Avanev kasutatud toodete turg võimaldaks kasutajatel kord juba Amazonist ostetud kaupu madalama hinnaga edasi müüa ja nii oma üha kasvavat virtuaalset vara paremini hallata.

Pärast edukat tehingut kaotab müüja failile ligipääsu ning kapsaks loetud raamatu või krabiseva vinüüli asemel saab ostja oma kauba kätte samasugusena, nagu see uuena oli.

 

Amazon on küll suurim firma, kes kasutatud kaupade turu avamist kaalub, aga ta ei ole esimene. Bostonis asuv ReDigi on “kasutatud” lauludega kaubelnud juba alates 2011. aastast. Pärast programmi allalaadimist on seal laule võimalik osta 0,49 dollari eest ehk poole odavamalt kui uuena iTunesist. Paari kuu pärast loodab ReDigi ka Euroopa turule jõuda.

ReDigis on laulud odavamad, sest nad on n-ö ühekordsed. Kui midagi peaks juhtuma näiteks arvuti kõvakettaga, on ka ostetud laulud kasutaja jaoks kadunud. Kuid sealt ostetud lauludel on ka armas lisaväärtus: lauludele jääb juurde info, kes ja millal seda konkreetset faili eelmisena kasutanud on.

 

Amazoni tulek second-hand turule toob ilmselt kaasa ka teised firmad ning loodetavasti alandab kogu see liikumine praegu tihti ulmeliselt kõrgeid hindu, seda eriti e-raamatute osas.

 

Allikas: New Scientist

Lisalugemist: Forte

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt