Restart Eesti esimene koosolek: kuula Ülo Vooglaiu ettekannet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2013 kell 13:57 

Restart Eesti pidas 18. veebruaril oma esimese koosoleku. Liikumine koondab Eesti toimimissüsteeme puhastada ja uuendada soovivaid kodanikke, kes soovivad suurendada osalusdemokraatia rolli ühiskonna ja kogukonna asjade korraldamisel.

 

Liikumise eestvedaja Madis Masing kommenteeris Telegramile, et Restart Eesti algatus on alles tuure kogumas, kuid juba esimene kohtumine oli väga sisukas ja väekas: “Ruumis oli palju lootust ja usku Eestisse.”

 

Koosolekul jagas nõuandeid sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid. Loengut saab kuulata/vaadata siit.

 

Restart Eesti üheks konkreetseks sihiks on aidata vähemalt 2000 inimest Eestis tasemele, mis võimaldaks osaleda, otsustada ja vastutada ühiskonna ja kogukonna asjade korraldamisel ehk siis suurendada osalusdemokraatia rolli.

Masingu sõnul otsustati endale põhjalikult selgeks teha riigi ja ühiskonna alused ning avastada ja avalikustada probleemide põhjused. Osalejate vahel jagati ära teemad ja vastutusala ning järgmiste kuude jooksul plaanitakse regulaarselt kohtuda.

Igale koosolekule kutsutakse esinema päevakajaliste teemade parimad ja põhjalikumad asjatundjad. “Ka edaspidised loengud on plaanis avaldada, kui ettekandja sellega päri on,” lisas Masing lõpetuseks.

 

Kes soovib ise Restart Eesti liikumises kaasa lüüa, on oodatud ühendust võtma Madis Masinguga aadressil madismasing@gmail.com.

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt